×

8 błędów związanych z noszeniem bielizny, które popełnia wielu ludzi na całym świecie

Wiele osób nie zmienia bielizny tak często, jak powinno. Niektórzy przyznali, że noszą tę samą parę majtek przez 2 dni lub dłużej. To jeden z popełnianych przez ludzi błędów, które popełniają ludzie. Błędów, których jest znacznie więcej. Przyjrzyjmy się im z bliska.

8 błędów związanych z noszeniem bielizny, które popełnia wielu ludzi na całym świecie

#1 Noszenie koronkowej bielizny

Co złego jest w koronkowej bieliźnie, która dla wielu wydaje się być duża bardziej atrakcyjna? Otóż koronka i inne tkaniny syntetyczne łatwo wchłaniają pot i nie przepuszczają powietrza tworząc tym samym idealne środowisko dla bakterii. W konsekwencji poprzez noszenie koronkowej bielizny możemy doprowadzić do podrażnień skóry lub też infekcji. Jeśli natomiast nie lubisz bawełnianej bielizny, upewnij się, że przynajmniej obszar zasłaniający krocze w twojej bieliźnie jest podszyty bawełną.

<a href=Pixabay">

Pixabay

#2 Suszenie bielizny w suszarce

Choć wrzucenie bielizny do suszarki to najszybszy sposób na jej wysuszenie, to również jedna z najprostszych dróg do skurczenia się bielizny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest suszenie bielizny na tradycyjnej suszarce.

#3 Używanie zapachowego detergentu

Kolejnym błędem, który możesz popełniać podczas prania bielizny, jest stosowanie zapachowych detergentów. Sztuczne zapachy mogą powodować wysypki i reakcje alergiczne oraz powodować swędzenie i podrażnienie intymnych części ciała, a ponieważ skóra wokół tego obszaru jest bardziej wrażliwa, lepiej zdecydować się na bezzapachowy, hipoalergiczny detergent.

#4 Noszenie niewłaściwej bielizny na trening

Możliwe, że spędzasz znacznie więcej czasu na wybieraniu odpowiednio skrojonych ciuchów na siłownię, niż na upewnianiu się, czy Twoja bielizna nadaje się do treningu. Jaka bielizna będzie w tym przypadku odpowiednia? Postaw na bieliznę wykonaną z naturalnego materiału, która nie będzie ograniczać Twoich ruchów. Nie zapominaj również zmieniać bielizny po treningu, zwłaszcza podczas upałów.

<a href=Pxhere">

Pxhere

#5 Noszenie bielizny modelującej

Bielizna modelująca jest niewątpliwie kuszącym wyborem. Problem pojawia się, kiedy nosisz ją zbyt często. Chodzi o ucisk, jakie wywiera na ciało, a często pęcherz, przez co zwykle musisz częściej korzystać z toalety. Ponadto, co gorsza, może powodować ucisk nerwów, co w najgorszym przypadku może prowadzić do długofalowego bólu.

#6 Spanie w bieliźnie

To punkt, pod którym może podpisać się chyba największa grupa osób. Co więc przemawia za tym, aby nie spać w bieliźnie? Twoje ciało potrzebuje odpoczynku od bielizny. Badania pokazują, że spanie bez bielizny sprzyja kondycji skóry, a nawet utracie dodatkowych kilogramów.

#7 Noszenie źle dobranej bielizny

To, że określony fason bielizny jest modny lub dobrze wygląda, niekoniecznie oznacza, że będzie Ci odpowiedni dla Ciebie. Źle dobrana bielizna nie tylko powoduje irytujące, widoczne „zmarszczki” w okolicach bielizny, ale na dłuższą metę może również sprzyjać rozwojowi chorób skóry czy infekcji dróg moczowych.

#8 Noszenie bielizny z uwypuklonymi szwami

Zdecydowanie lepszym wyborem dla skóry będzie bielizna bezszwowa. Ciasne gumki mogą ocierać i podrażniać skórę. W najgorszym przypadku może dojść do powstania blizny.

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować