×

76-latka zachwyca swoją formą. Seniorka podnosi 80 kilogramów w martwym ciągu!

WOW! Jak ona tego dokonała?! 76-latka opublikowała nagranie, na którym podniosła 80 kilogramów w martwym ciągu. Niejeden mężczyzna miałby problem z uniesieniem takiego ciężaru!

Niesamowita 76-latka

Wysportowana seniorka poruszyła wówczas temat odpowiedniego ubierania się na trening jako czynnika motywującego. Do dnia dzisiejszego popularność seniorki znacznie wzrosła – dziś jej profil na Instagramie obserwuje już ponad milion internautów! Można na nim znaleźć wiele cennych wskazówek, a przede wszystkim metamorfozę naszej bohaterki, która stale udowadnia, że „wiek to tylko liczba”, choć jeszcze kilka lat temu nie miała nic wspólnego ze sportem.

Tak się zaczęło…

W wieku 70 lat stan zdrowia Joan był daleki, jak nie bardzo daleki od ideału. Lekarz powiedział jej wówczas, że musi zwiększyć dawkę leków na nadciśnienie, ma wysoki poziom cholesterolu i refluks żołądkowy. Miała dwa wyjścia: dalej prowadzić dotychczasowy tryb życia, co w każdej chwili mogło skończył się dla niej w szpitalu lub wprowadzić w nim drastyczne zmiany. Wybrała to drugie. Decyzja zapadła. Od tego dnia życie Joan zmieniło się o 180 stopni. Zaczęła regularnie chodzić na spacery, ćwiczyć jogę, a przede wszystkim podnosić ciężary. Zaczynała jednak od zera. Dziś jest w zupełnie innym miejscu.

Joan miała od kogo się uczyć. Trenerką starszej kobiety jest jej córka, Michelle MacDonald, która realizuje się jako trener personalny. To ona dba o formę swojej mamy, której motto brzmi: „Nie możesz cofnąć zegara, ale może go ponownie nakręcić.”. No i nakręciła, bowiem w ostatnim czasie dokonała niewyobrażalnego!

76-latka zachwyciła świat. Seniorka podniosła 80 kilogramów w martwym ciągu!

Joan właśnie pobiła swój rekord. Podniosła bowiem 175 funtów (blisko 80 kilogramów) w martwym ciągu! Nie było łatwo, ale zrobiła to! Kiedy odłożyła już sztangę, zażartowała mówiąc: „Nie oczekuj, że to powtórzę”. No cóż, nam ten jeden raz w zupełności wystarczy. Teraz czekamy na więcej! 🙂

Nawet możemy zaskakiwać siłą, nawet gdy się starzejemy – napisała Joan w opisie pod nagraniem

W dalszej części wpisu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu 74-latki. Brawo, brawo, brawo!

Poniżej możesz obejrzeć nagranie z wyczynem 76-latki. Gdzie jest granica ludzkiej siły?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joan MacDonald (@trainwithjoan)

Źródła: www.shape.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować