Kategorie CiałoTwarzUrodaZdrowie

Skończyła 70 lat i wciąż wygląda oszałamiająco. Sylwetkę zawdzięcza odstawieniu jednego produktu

Wiek to tylko liczba. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów są osoby, które pomimo kilkudziesięciu lat wciąż zachwycają zdrowiem, formą i urodą. Oczywiście nic nie przychodzi za darmo. Wie coś o tym pewna 70-latka, która jakiś czas temu usunęła ze swojego jadłospisu jeden produkt i zastąpiła go innych. Dziś, mimo swojego wieku, wciąż wygląda olśniewająco. Ba, niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że ma ciało… 20-latki!

Instagram

Odpowiednio zbilansowana dieta

Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Dostarcza naszemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych, a także umożliwia jego prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie. Znaczenie ma nie tylko to ile jemy, ale również co i jak. Prawidłowa dieta równoważy udział białek, tłuszczy i węglowodanów, a także dostarcza niezbędnych substancji, które są wykorzystywane do produkcji energii, wzrostu czy naprawy komórek. Ta odpowiednio zbilansowana musi dostarczać nam witamin, soli mineralnych i błonnika.

Przestrzeganie odpowiednio zbilansowanej diety potrafi być prawdziwym wyzwaniem i barierą wręcz nie do przejścia zwłaszcza dla osób, które nie potrafią odmówić sobie ulubionych smakołyków. Problem w tym, że jeśli będziemy podjadać słodkie lub tłuste przekąski, nawet najbardziej obiecująca dieta legnie w gruzach.

Instagram

70-latka miała ogromną słabość do łakoci

Jedną z osób, która nie potrafiła odpędzić się od słodkiego, była pochodząca z Australii 70-letnia obecnie Carolyn Hartz. Seniorka mogła objadać się nimi bez przerwy. Caloryn miała o tyle szczęścia, że mimo to nie przybierała zbytnio na wadze. Nie oznacza to jednak, że niezdrowy sposób odżywiania nie odbił się na jej zdrowiu. Objadanie się łakociami doprowadziło do zdiagnozowania cukrzycy. Diagnoza wstrząsnęła kobietą, która natychmiast wykluczyła cukier ze swojego jadłospisu i zastąpiła go ksylitolem (cukrem brzozowym) charakteryzującym się niskim indeksem glikemicznym. Ksylitol jest dopuszczalny dla osób zmagających się z cukrzycą. Nie zaleca się jednak spożywania go w większym ilościach, ponieważ może skutkować to efektem przeczyszczającym.

Ksylitol szybko skradł serce Carolyn, która zaczęła samodzielnie przygotowywać różnego rodzaju łakocie z dodatkiem tego zamiennika. Chętnie dzieli się nimi na swoim Instagramie, który obserwuje ponad 20 tys. osób W jadłospisie kobiety pojawiło się również znacznie więcej owoców, warzyw i nabiału.

Instagram

Aktywność fizyczna

Wraz ze zmianą diety, Australijka zwiększyła także swoją aktywność fizyczną. Postawiła przede wszystkim na spacery i praktykowanie jogi. Zmiany w życiu kobiety sprawiły, że zyskała więcej optymizmu. Zyskała na tym także jej sylwetka, której może pozazdrościć niejedna, znacznie młodsza osoba.

Jak oceniasz sylwetkę Carolyn Hartz?

Instagram
Źródła: O2; Instagram / @sweetlifeaus
Fotografie: www.instagram.com