×

7 sposobów, które pozwolą Ci zadbać o Twoje zmęczone stopy. Błyskawicznie je zregenerujesz

Stopa posiada złożoną strukturę, ponieważ składa się z 26 kości oraz 33 stawów i blisko 30 mięśni. Dzięki całej tej infrastrukturze możliwe jest przemieszczanie się. Nic więc dziwnego, że stopy dają o sobie znać, kiedy spędzamy w pozycji stojącej znaczną część czasu. Jeśli zaliczasz się do tego grona to prawdopodobnie wiesz, jak bardzo stopy potrafią dać o sobie znać. Doskonale wiemy, o czym mowa. Na szczęście wiemy też, jak pomóc swoim stopom.

7 sposobów, które pozwolą Ci zadbać o Twoje zmęczone stopy. Błyskawicznie je zregenerujesz

#1 Spróbuj spaceru sensorycznego

Chód sensoryczny to czynność polegająca na chodzeniu boso po różnych teksturach. Są różnego rodzaju specjalne maty czy nawet specjalne parki, po których chodzi się boso relaksując w ten sposób stopy.

#2 Złuszczaj stopy

Jeśli chcesz, aby Twoje stopy były jednocześnie gładkie i rozluźnione, połącz przyjemny masaż stóp z peelingiem. Podczas kąpieli użyj środka złuszczającego, takiego jak peeling lub pumeks, i delikatnie masuj nim stopy. To świetnie rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć zrogowacenia naskórka i pęknięć na piętach. Na koniec spłucz stopy ciepłą wodą i nałóż na nie krem nawilżający.

#3 Masuj stopy piłeczką tenisową

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej ulgi po długim dniu w pracy, to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Wszystko, czego potrzebujesz, to piłeczka tenisowa. Włóż ją pod stopę i prowadź ją do przodu i do tyłu. Nie tylko rozluźnisz w ten sposób stopy, ale także ścięgna podkolanowe, zapobiegniesz skurczom i złagodzisz napięcia. Czego chcieć więcej!

#4 Ćwicz stopy

Jak już wspomnieliśmy, w na ludzką stopę składa się blisko 30 mięśni. Mięśni, które należy ćwiczyć. Z pomocą przychodzi tutaj proste ćwiczenie. W tym celu postaw bosą stopę na ręczniku, dociśnij piętę i za pomocą palców stopy złap ręcznik. Powtórz 20 razy na stopę.

#5 Rób lodowe okładu

Jeśli bolą Cie stopy lub są opuchnięte, bardzo możliwe, że zrodził się w nich stan zapalny. W takiej sytuacji należy owinąć lód lub mrożone warzywa w ręcznik i przyłożyć do opuchniętej stopy lub stóp na 15 minut. Jeśli ból nie ustąpi, skonsultuj się z lekarzem.

#6 Przycinaj paznokcie

Czy kiedykolwiek czułeś, że po noszenia butów bolą Cię palce u nóg? Możliwe, że Twoje paznokcie są zbyt długie. Wystarczy skrócić paznokcie, a problem wkrótce powinien ustąpić.

#7 Spróbuj pasty bananowej

Jeśli czujesz, że Twoje stopy są zmęczone i potrzebują pomocy, pomoc możesz znaleźć w swojej kuchni. Zetrzyj banana na pastę. Następnie wymocz stopy w ciepłej wodzie, wyjmij jedną z nich i wmasuj w nią pastę okrężnymi ruchami przez 4 minuty. Na końcu opłucz stopę i wykonaj te same czynności na drugiej stopie.

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować