×

7 sekretów indyjskich kobiet, które potrafią zachować piękno i młodość na dłużej

Kobiety z Indii są znane ze swojej perfekcyjnej cery, mocnych i błyszczących włosów i naturalnego piękna. Jak one to robią, że pomimo bardzo ograniczonego dostępu do drogich kosmetyków i specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej potrafią wyglądać tak zjawiskowo mimo upływu lat? Okazuje się, że korzystają z najbardziej naturalnych sposobów. Możemy wyróżnić co najmniej kilka indyjskich sekretów piękna.

7 sekretów indyjskich kobiet, które potrafią zachować piękno i młodość na dłużej

#1 Wierzą w naturalne piękno

Kobiety w Indiach wierzą, że kobiety są piękne takie, jakie stworzyła je natyra. Trzymają się z dala od wszelkich sztucznych udoskonaleń, a zwłaszcza chirurgi plastycznej.

#2 Używają naturalnych składników w swoich rutynowych zabiegach pielęgnacyjnych

Gdybyśmy mieli wymienić zaledwie dwa składniki organiczne do pielęgnacji skóry, z których korzystają na co dzień indyjskie kobiety, byłaby to kurkuma i róża. Kurkuma jest cenionym środkiem przeciwzapalnym, który zalecany jest zarówno dla zdrowia układu pokarmowego, jak i dobra skóry. Róża z kolei ma działanie łagodzące. Świetnie sprawdzi się więc również w kremach do dłoni.

#3 Robią własny makijaż

Kobiety z Indii nie przepadają za tradycyjnym makijażem. Jeśli już się „malują”, wykorzystują najczęściej do tego swoją własną, organiczną wersje makijażu, który jest delikatny dla skóry i ma naturalny zapach. Przykładem takiego kosmetyku jest kohl, czyli starożytny kosmetyk do oczu tradycyjnie wytwarzany przez zmielenie stibnitu w celach podobnych do węgla drzewnego używanego w tuszach do rzęs.

#4 Spędzają znaczną część czasy na świeżym powietrzu

Zalet przebywania na świeżym powietrzu jest wiele. Jedną z nim jest wchłanianie światła słonecznego przez skórę, co nadaje jej naturalnego blasku. Pochodzące z Indii kobiety uważają, że to bardzo istotny czynnik dbania o kondycję skóry, dlatego spędzają na zewnątrz naprawdę sporo czasu.

#5 Wierzą, że piękno rodzi się wewnątrz

Jedną z największych tajemnic ich jędrnego, wysportowanego ciała jest joga. Joga przynosi spokój i łagodzi zmysły, co prowadzi z kolei do zdrowego i pięknego ciała. Ponadto joga jest pomocna w usuwaniu zmarszczek, trądziku i oznak przedwczesnego starzenia się. Kobiety z Indii bardzo cenią sobie również sen, co również przekłada się na ich zdrowie i wygląd zewnętrzny.

#6 Dużą rolę odgrywa lokalna żywność

Ekologiczna żywność sprzyja zdrowiu i dłuższemu życia. W diecie indyjskich kobiet raczej nie znajdziemy sztucznych konserwantów i przetworzonej żywności.

#7 Używają wielu organicznych produktów do włosów

Indyjskie kobiety zaczynają dbać o swoje włosy już od najmłodszych lat. Kiedy zaczynają chodzić do szkoły bardzo często zaplatają włosy w warkocze, w które wsmarowany jest specjalny olejek najczęściej na bazie agrestu indyjskiego i hibiskusa.

Ciekawostka

Dane sprzed kilku lat pokazują, że połowa populacji Indii ma poniżej 25 lat, a dwie trzecie mniej niż 35 lat. Ponadto dane ONZ pokazują, że w 2027 r. Indie będą miały ponad miliard ludzi w wieku produkcyjnym.

Źródła: brightside.me
Fotografie: Fot. Pexels (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować