×

7 pysznych pokarmów, które zdrowo zwiększają masę mięśniową. Alternatywa dla nudnego kurczaka!

Podczas gdy niektórzy ciągle próbują stracić nadmierny tłuszcz, inni uważają, że trudno jest przytyć. Jak na ironię, niezdrowe jedzenie nie będzie działać dla tych, którzy nie mogą przybrać na wadze…

Rozwiązanie jest proste – jeść żywność bogatą w zdrowe tłuszcze i białka, takie jak mleko, awokado, orzechy lub łosoś

Spożywanie produktów z listy poniżej jako przekąska lub danie główne pomoże Ci zdrowo przytyć. A jeśli połączysz je z regularnym ćwiczeniem, pomogą ci zbudować mięśnie!

Poznaj listę najlepszych potraw, które są alternatywą dla nudnych piersi z kurczaka!

#1 Mleko dla mocnych kości i energii – mleko jest pełne białek, węglowodanów i tłuszczy, a także wapnia i innych witamin, kazeiny i białek serwatkowych

Badania dowodzą, że po treningu picie odtłuszczonego mleka pomaga w budowaniu mięśni bardziej efektywnie niż napój sojowo-proteinowy. Jeśli nie trenujesz, po prostu pij około jednego lub dwóch szklanek mleka do posiłku.

#2 Domowy koktajl proteinowy jako zdrowa alternatywa dla kupionego w sklepie koktajlu

Jest tak wiele rodzajów koktajli, niektóre mogą być używane do schudnięcia, niektóre do utrzymania wagi, a inne do jej uzyskania. Lepiej jest zrobić własny domowy koktajl, ponieważ kupione w sklepie zwykle zawierają zbyt dużo cukru i prawie nie zawierają składników odżywczych. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni przepis i dobre składniki. Na przykład:

Połącz 2 szklanki (470 ml) mleka z 1 szklanką (237 ml) świeżych lub mrożonych mieszanych jagód według własnego gustu, lód, 1 szklanka (237 ml) wysokobiałkowego jogurtu naturalnego i 1 gałka wanilii białko serwatkowe.

#3 Awokado dla utrzymania zdrowych mięśni – to on jest królem zdrowych tłuszczów

To wyjątkowe jedzenie jest niezwykle pożywne i ma ogromne korzyści zdrowotne. Nie zawiera dużo kalorii, ale pozostaje jednym z najlepszych produktów, które można wykorzystać do przybierania na wadze. Jedno awokado zawiera 332 kalorie, 29 gramów tłuszczu i 17 gramów błonnika. Jest także bogaty w witaminy (takie jak C, E i K), a więc zasługuje na dodanie do Twoich sałatek i kanapek!

<a href=Pinterest.com">

Pinterest.com

#4 Czerwone mięsa do budowy tkanki mięśniowej – ma wszystko, co potrzebne do przybierania na wadze i budowania mięśni

Po pierwsze, zawiera leucynę i kreatynę, składniki odżywcze stymulujące białko mięśni i tkanki mięśniowej. Po drugie zawiera białko i tłuszcz, które pomagają przybierać na wadze.

<a href=Pinterest.com">

Pinterest.com

#5 Soja dla tlenu we krwi i regeneracji po wysiłku

Soja jest dobrym źródłem witaminy K, żelaza i fosforu. Żelazo przechowuje i transportuje tlen przez naszą krew i mięśnie. Jedna filiżanka gotowanej soi zawiera 298 kalorii, 29 gramów białka, 17 gramów węglowodanów i 15 gramów tłuszczu. Dodatkowo, soja jest doskonałym przeciwutleniaczem i pomaga poprawić regenerację po wysiłku.

#6 Tofu dla prawidłowego funkcjonowania mięśni – wytwarzany z mleka sojowego, tofu jest używany przez niektórych ludzi jako substytut mięsa i uważany za dobrą opcję żywnościową dla wegan i wegetarian

Jest to roślinne źródło białka, leucyny i wapnia potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mięśni. W rzeczywistości białko sojowe w tofu jest jednym z najlepszych białek roślinnych, jakie można znaleźć.

<a href=Pinterest.com">

Pinterest.com

#7 Łosoś i tłuste ryby dla wysokiej jakości zdrowych tłuszczów – kolejnym niesamowitym źródłem wysokiej jakości białka i zdrowych tłuszczów są tłuste ryby

Ryby, takie jak łosoś i tuńczyk, nie tylko pomagają w budowaniu mięśni, lecz także korzystnie wpływają na cały organizm z powodu zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. Połącz z ryżem i warzywami na pełny posiłek.

<a href=Pinterest.com">

Pinterest.com

Który z tych posiłków przypadł Ci do gustu najbardziej?

Może Cię zainteresować