×

7 produktów spożywczych, które pomogą Ci w walce z cellulitem

Szacuje się, że nawet 85-95% kobiet zmaga się z cellulitem. Co więcej, znaczna ich część go nie akceptuje, chce się go pozbyć i nierzadko ukrywa części ciała pokryte tzw. pomarańczową skórką.

Choć istnieje wiele sprawdzonych i skutecznych sposobów zwalczania cellulitu, jak chociażby usuwanie cellulitu laserem, mezoterapia czy lipoliza iniekcyjna. Niestety, znaczna część tego typu zabiegów jest dość nieprzyjemna i kosztowna. Na szczęście z cellulitem możemy walczyć również w inny sposób. Najłatwiejszym i bardzo skutecznym sposobem będzie w tym przypadku zmiana nawyków żywieniowych, które odbiją się pozytywnie na całym organizmie.

Cellulit – co to takiego?

Cellulit to zaburzenie w budowie skóry, a zwłaszcza tkanki podskórnej, co prowadzi do zmiany w wyglądzie skóry. Pojawiają się guzki i zagłębienia, przez co zewnętrzna warstwa skóry zaczyna przypominać skórkę pomarańczy. Cellulit występuje najczęściej na udach, pośladkach lub brzuchu, stąd też często jest dużym problemem estetycznym, który przyczynia się do obniżenia samooceny danej kobiety. Niewdzięczna przypadłość dotyka ok. 90% kobiet po menopauzie i może przybierać różne stopnie nasilenia począwszy od niewielkich zmian uwidaczniających się podczas ucisku skóry aż po duże nierówności widoczne gołym okiem bez naszej ingerencji.

Z cellulitem na szczęście możemy walczyć. Bez dwóch zdań ogromną skutecznością cieszą się tutaj specjalistyczne zabiegi. Dzisiaj jednak nie o tym…

7 produktów spożywczych, które pomogą Ci w walce z cellulitem

Poniżej znajdziesz listę produktów, które pomogą Ci w walce z cellulitem. Dowiesz się również, czemu zawdzięczamy ich skuteczność. Włącz je do swojej diety, a już wkrótce zauważysz pierwsze efekty.

#1 Melon

Melon aż w 91% składa się z wody, nie zawiera tłuszczu, cholesterolu, skutecznie zaspokaja apetyt na coś słodkiego i ma działanie moczopędne. Sok z melona może pomóc zredukować niedoskonałości wywołane cellulitem, czego dowodem jest przeprowadzone w ostatnim czasie badanie. 40 kobiet w wieku od 31 do 50 lat miało pić ekstrakt z soku z melona przez kolejne 56 dni. Po tym czasie zaobserwowano wyraźne zmiany – problem estetyczny został w dużym stopniu zażegnany.

#2 Gorzka czekolada

Gorzka czekolada jest bogata w przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze, które stymulują komórki tłuszczowe do rozpadu, co w konsekwencji zapobiega powstawaniu „pomarańczowej skórki”. Gorzka czekolada wspomaga także pracę układu sercowo-naczyniowego.

#3 Szafran

Szafran ma właściwości przeciwzapalne, które mogą poprawić krążenie krwi, spowolnić wzrost komórek tłuszczowych, a tym samym sprawdzić, że „pomarańczowa skórka” będzie mniej widoczna. Szafran zwiększa także napięcie mięśni podskórnych i docelowo skutecznie likwiduje wszelkie widoczne na skórze nierówności. Efektem będzie gładka skóra.

#4 Jagody

Borówki są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy znanych jako antocyjany. Spożywanie jagód poprawia przepływ limfy i eliminuje toksyny sprzyjające cellulitowi. Pobudzają również odnowę komórkową, co finalnie przekłada się na poprawę wyglądu skóry.

#5 Pieprz cayenne

Pieprz cayenne aktywuje mechanizmy spalania tłuszczu w organizmie. Eliminuje toksyny, które gromadzą się w komórkach tłuszczowych pod skórą, co sprzyja powstawaniu widocznego cellulitu. Pieprz cayenne może pomóc w odbudowie zdrowej tkanki, dzięki czemu skóra wygląda na gładszą. Pieprz cayene jest bogaty w witaminę B6, która pomaga odbudować i odżywić tkankę łączną.

#6 Komosa ryżowa

Komosa ryżowa pomaga rozkładać komórki tłuszczowe odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Minerały zawarte w komosie ryżowej zwiększają produkcję kolagenu, sprzyjają kondycji skóry i poprawiają jej elastyczność.

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować