Kategorie UrodaWłosyZdrowie

7 problemów, które mogą pojawić się, jeśli chodzisz spać z mokrymi włosami

Ila razy zdarzyło Ci się pójść spać z mokrymi włosami? Nam się zdarza i to dość często. Jednak teraz wiemy, że lepiej tak nie robić i nie ryzykować swojego zdrowia.

Chodzenie spać z mokrymi włosami ma pewne negatywne konsekwencje dla naszego organizmu. Dlatego naprawdę lepiej wysuszyć je przed snem lub poczekać aż wyschną samoistnie. Przeczytajcie dlaczego.

1. Świąd

Gdy idziemy spać z mokrymi włosami, wilgoć zatrzymuje się w nich o wiele dłużej. Może to podrażniać wrażliwą skórę naszej głowy, wywołując irytujące uczucie swędzenia. Z tego też powodu nie powinno się po umyciu włosów chodzić zbyt długo z ręcznikiem na głowie.

2. Ból głowy

Pójście spać z mokrymi włosami może spowodować silny ból głowy. Dzieje się tak ponieważ w czasie snu wilgotne włosy mocno ochładzają naszą głowę. To właśnie różnica temperatury między nią, a resztą ciała odpowiedzialna jest za ewentualny ból.

7 problemów, które mogą pojawić się, jeśli chodzisz spać z mokrymi włosami

3. Zniszczone włosy

Mokre włosy mają tendencję do częstszego pękania oraz łamania się. Wszystko dlatego, że są dodatkowo osłabione. Oczywiście rezultatów nie zobaczymy od razu… Jednak, jeżeli będziemy robić tak bardzo często, to objętość naszych włosów może w końcu widocznie się zmniejszyć.

4. Różnego rodzaju infekcje

Poduszki są idealnym miejscem do rozwoju bakterii. To w nich znajdują się martwe komórki skóry, pot, czy inne wydzieliny naszego ciała. Wilgoć z mokrych włosów zdecydowanie będzie im w tym sprzyjać…

7 problemów, które mogą pojawić się, jeśli chodzisz spać z mokrymi włosami

5. Poplątane włosy

Chodzenie spać z mokrymi włosami sprzyja także plątaniu się ich i powstawaniu kołtunów. Powinny zatem unikać tego szczególnie osoby, które posiadają długie i bujne pasma. Rano mogą mieć z nimi naprawdę ogromny problem.

6. Skurcze mięśni

Różnica temperatur może powodować nie tylko ból głowy czy mięśni, ale prowadzić do powstawania skurczów, a nawet częściowych paraliży twarzy. Dlatego naprawdę nie warto ryzykować…

7. Łupież

Wilgoć zakłóca prawidłową pracę gruczołów łojowych, obecnych w skórze głowy. Może zaburzyć się przez to naturalna równowaga pH, co z pewnością doprowadzi do łupieżu lub nadmiernego przetłuszczania się włosów.

7 problemów, które mogą pojawić się, jeśli chodzisz spać z mokrymi włosami

Dlatego najlepiej byłoby unikać chodzenia spać z mokrymi włosami, ale jeśli jest to niemożliwe, możecie odrobinkę zmniejszyć potencjalne szkody…

Przede wszystkim nie można zapomnieć w takim przypadku o wcześniejszym nałożeniu odżywki, która będzie chronić włosy i nadawać im „śliskości”.

Warto wymienić także poszewki z bawełnianych na jedwabne lub satynowe. Bawełna nie jest gładkim i śliskim materiałem, więc mokre włosy o wiele bardziej narażone są w takim wypadku na uszkodzenia.

Pomocny, w przypadku długich włosów, może okazać się też spleciony bardzo luźno warkocz.

Jednak my w dalszym ciągu po prostu odradzamy chodzenie spać z mokrymi włosami…

Źródło: besthealthpage.com | Fotografie: pixabay.com, pexels.com