×

7 powodów, dla których warto pić ciepłą wodę każdego dnia. Nie miałam o nich pojęcia!

Warto rozpocząć dzień, popijając szklankę ciepłej wody. Dzięki niej złogi tłuszczu i toksyn krążących we krwi są eliminowane z organizmu.

Ciepła woda pomoże Ci się uporać z przekrwieniem błony śluzowej nosa i gardła, złagodzi zaparcia i polepszy trawienie. Jest to prosta taktyka, aby podkręcić metabolizm, wspomóc odchudzanie i szybko obniżyć poziom cholesterolu.

Źródło: google.pl

Źródło: google.pl

Woda to prawdziwy eliksir życia! Ciało ludzkie aż w sześćdziesięciu procentach składa się z wody, która odgrywa kluczową rolę we wszystkich procesach fizjologicznych, zachodzących w naszym organizmie.

Źródło: google.pl

Źródło: google.pl

Oto 7 powodów, dla których warto pić ciepłą wodę każdego dnia:

1. Zmniejsza nagromadzenie śluzu

Przeprowadzono badania na temat wpływu gorącej i zimnej wody na organizm. Zauważono, że ciepłe napoje zmniejszają nagromadzenie śluzu w nosie, gardle i przewodzie pokarmowym, zmniejszając tym samym szanse na rozwój wirusów i bakterii. Popijanie gorącej wody przyczynia się do zwiększenia prędkości przepływu śluzu. Podczas spożywania ciepłej wody, prędkość przepływu śluzu wynosi 8,4 mm na minutę, w porównaniu z jego wcześniejszą prędkością- 6,2 mm na minutę.

2. Wspomaga trawienie

Źródło: google.pl

Źródło: google.pl

Ciepła woda może mieć łagodny efekt rozszerzający naczynia. W ten sposób obniża ciśnienie krwi, co z kolei poprawia trawienie. Temperatura żołądka jest zwykle wysoka, a picie ciepłego napoju wraz z jedzeniem, dodatkowo pomaga przy przełykaniu i przesuwaniu treści pokarmowej.

3. Poprawia metabolizm

Picie ciepłej wody zwiększa temperaturę ciała, a dzięki temu również tempo przemiany materii. Poprawia ona funkcjonowanie nerek i zapewnia lepszą pracę układu pokarmowego. To dobra wiadomość dla każdego, kto ma ochotę zrzucić parę kilogramów.

4. To sama przyjemność!

Źródło: google.pl

Źródło: google.pl

Ciepła woda nie tylko dobrze działa na ból gardła w zimowy dzień. Jak się okazuje, może sprawić, że poczujesz się dobrze w każdej chwili! Kiedy pijesz ciepłą wodę, receptory w ustach, gardle, jelitach i żołądku stymulują centrum przyjemności w mózgu. Z tego powodu, większość z nas naturalnie pragnie ciepłego napoju o poranku.

5. Pomaga w pozbyciu się zaparć

Homeopaci zalecają picie ciepłej wody każdemu, kto ma problemy z zaparciami. Zalecają również dodawanie miodu lub cytryny do podgrzanej wody, aby zmniejszyć dolegliwości i dostarczyć sobie witamin. Brytyjskie Stowarzyszenie Homeopatii promuje picie szklanki ciepłej wody, natychmiast po obudzeniu się, tuż przed śniadaniem.

6. Oczyszcza krew

Źródło: google.pl

Źródło: google.pl

Ajurwedzi radzą, aby rozpocząć dzień z ciepłą wodą, wcześniej przechowywaną w miedzianym naczyniu przez noc. Ma to pomóc w oczyszczaniu krwi i wyeliminowaniu złych produktów przemiany materii. Miedź ma działanie chłodzące, a także właściwości przeciwstarzeniowe.

7. Walczy z otyłością i złym cholesterolem

Pij codziennie szklaneczkę gorącej wody, wymieszanej z łyżeczką soku z limonki oraz łyżeczką miodu. Ta mieszanka, spożywana rano, jest doskonała w zwalczaniu otyłości i cholesterolu. Tradycyjna chińska medycyna zaleca także picie ciepłej wody, w celu poprawy trawienia i utrzymania jelit w zdrowiu. Uważa się, że ciepła woda, może przyczynić się do utraty tłuszczu i toksyn oraz utrzymania smukłej sylwetki.

Może Cię zainteresować