Kategorie OdżywianiePoradyZdrowie

7-letnia dziewczynka od urodzenia nie je cukru. Jej mama uważa, że to dzięki diecie nie choruje

Pewna kobieta z Australii postanowiła wychować swoje dziecko bez grama cukru. Jej córka ma dziś już lat i jak twierdzi jej mama, to dzięki odpowiedniej diecie dziewczynka w ogóle nie choruje. Ponadto dieta odpowiada jej na tyle, że sama bardzo chętnie sięga po surowe warzywa i owoce.

Dieta bez cukru i przetworzonej żywności

źródło: Instagram/myfoodreligion

Shan Cooper podpowiada ludziom co warto jeść, aby czuć się dobrze. Ponadto prowadzi stronę internetową oraz instagram gdzie dzieli się przepisami na zdrowe posiłki oraz swoim życiem prywatnym.

Influencerka zgodnie z swoimi zasadami, postanowiła, że wychowa córkę bez cukru i przetworzonej żywności w diecie. Internauci byli bardzo zaciekawieni tym sposobem odżywiania, a o dziewczynce bardzo szybko zrobiło się głośno. Największą furorę wywołało zdjęcie, na którym Grace wcina ze smakiem brokuł. Każdy rodzic wie, że niełatwo jest przekonać dziecko do jedzenia warzyw. Córka kobiety po pierwszym roku życia jadła już kiszoną kapustę, owsiankę czy budyń z chia. W diecie dziewczynki podstawą są surowe warzywa, owoce oraz mięso.

źródło: Instagram/myfoodreligion

Shan jest na diecie paleo i chciałaby, żeby jej córka również odżywia się w ten sposób. Dieta ta za bazuje na sposobie odżywiania naszych przodków. Podstawą jest unikanie przetworzonej żywności i korzystanie z jak najbardziej naturalnych produktów.

Grace prawie w ogóle nie choruje

źródło: Instagram/myfoodreligion

Shan uważa, że odporność Grace jest wynikiem niskoprzetworzone diety. Dziewczynka ma już 7 lat i w przeciągu swojego życia była poważnie chora tylko raz. To naprawdę duży wyczyn porównując ją do innych dzieci. Mimo, że Grace często bawi się ze swoimi rówieśnikami, którzy są chorzy, nie zdarzyło się jeszcze, żebym się od nich czymkolwiek zaraziła. To daje do myślenia…

Dla wielu rodziców kobieta stała się inspiracją. W końcu, kto by nie chciał uniknąć chorób u swoich dzieci. Jednak influencerka spotyka się również z negatywnymi komentarzami, odnośnie wychowania swojej córki. Niektórzy internauci uważają, że jest to ograniczanie dziecka i zabieranie mu dzieciństwa. Osoby te twierdzą, że dziewczynka może poczuć się gorsza od swoich rówieśników, a przez restrykcje w przyszłości będzie częściej sięgać po niezdrową żywność. Mimo wszystko Shan wierzy w słuszność tego co robi i uważa, że wpojone wartości dadzą córce silne fundamenty, do tego, aby w późniejszym czasie podejmowała właściwe decyzje dotyczące jej sposobu żywienia.

Jak wygląda dieta Grace

źródło: Instagram/myfoodreligion

Shan i Grace bardzo często dzielą się na Instagramie swoimi pomysłami na zdrowe posiłki. Dieta kobiet obfituje w kolorowe sałatki, warzywne kotleciki, zielone koktajle oraz fit słodkości. Grace na śniadanie lubi jeść pieczone lub gotowane na parze warzywa. Na obiad sięga po chude mięso w postaci kurczaka w towarzystwie warzyw. Jej ulubioną przekąską są owoce, w szczególności banany i truskawki. Natomiast na kolacje je spaghetti z cukinii z ekologiczną wołowiną.

źródło: Instagram/myfoodreligion

Mama Grace często wraz córką przygotowują zdrowsze odpowiedniki słodyczy. Jej jadłospis nie jest rygorystyczny, jedynie wystarczyło wykluczyć kilka produktów lub zastąpić je zdrowszą alternatywą. Trenerka ma nadzieję, że swoim stylem życia zainspiruje innych rodziców i dzieci.

Prawdziwe jedzenie nie ma składników, prawdziwe jedzenie to składniki – przekonuje Shan Cooper

Źródła: parenting.pl