Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

7 domowych sposobów na usunięcie kwasu moczowego. Natychmiast zapobiegniesz bólom stawów

Dna moczanowa to nic innego jak choroba metaboliczna. To właśnie wtedy mamy wadliwy metabolizm kwasu moczowego, który powoduje że nasze stawy mają stan zapalny. Jaki domowy sposób pozwoli na usunięcie kwasu moczowego?

Problem pojawia się szczególnie w mniejszych kościach, takich jak stopy.

freepick.com

Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, czeka nas oczywiście ból, obrzęk i nieprzyjemna sztywność

Dlaczego tak się dzieje? Otóż wszystkiemu winien jest kwas moczowy, który przeciąża organizm. W przypadku dny moczanowej często występuje podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi.

I tutaj na zwiększoną pracę narażamy nasze nerki

Jeżeli one nie poradzą sobie z wyeliminowaniem kwasu moczowego, następuje krystalizacja, a w raz z nią złogi wokół stawów. To właśnie one powodują zapalenie stawów.

Poznaj listę rzeczy, które możesz zrobić, by usunąć kwas moczowy!

#1 Postaw na zdrową dietę!

Jedz dużo kolorowych warzyw i owoców. Pamiętaj także o chudym mięsie, owocach morza oraz nieprzetworzonych ziarnach. Koniecznie wyeliminuj przetworzoną żywność oraz jedzenie bogate w tłuszcze nasycone.
Jedz co 2-3 godziny, nie przekraczaj 5 posiłków dziennie. Już po tygodniu odczujesz zmiany w samopoczuciu. Osoby chorujące na dnę moczonową nie powinny jeść już 4 godziny przed pójściem spać. Zapomnij o alkoholu!

free pick.com

#2 Pij dużą ilość wody

Dzięki temu utrzymasz nawodnienie, które pomoże wyeliminować toksyny z organizmu. Osoby cierpiące na dnę powinny pić od 2-3 litrów wody. Odpowiednie nawodnienie pomoże uchronić nerki przed niszczącym działaniem choroby.

#3 Soda oczyszczona – obniża poziom kwasu moczowego w organizmie

Napój z sodą oczyszczoną to jedno z naturalnych lekarstw na dnę moczanową. W jego skład wchodzi woda, sok z cytryny oraz soda. Dzięki zasadowemu odczynowi pomaga obniżyć pH organizmu. Najlepiej spożywać go przed snem. Jego działanie można zaobserwować w ciągu paru dni.
Uwaga! Stosowanie tej naturalnej metody może mieć skutki uboczne. Takie jak: ból głowy, brzucha lub nudności.

free pick.com

#3 Woda z cytryną – domowy sposób na pozbycie się kwasu moczowego z organizmu

Pamiętaj, by taką wodę pić codziennie rano na pusty żołądek. Wyciśnij połowę cytryny do 200 ml ciepłej wody. Ten trik stosują też sportowcy, którzy piją wodę z cytryną by odkwasić organizm po dużym wysiłku.

freepick.com

#4 Ocet jabłkowy – domowy sposób na dnę moczanową

Kwas jabłkowy skutecznie pomoże zwalczyć kwas moczowy i co więcej, usunie go z organizmu! Dodawaj łyżeczkę octu do 200 ml wody i pij codziennie pół godziny przed posiłkiem. Będziesz mu wdzięczny za jego pracę, ponieważ zwiększa alkaliczność organizmu.

freepick.com

#5 Przyprawy, które pomagają Ci pozbyć się kwasu moczowego

Wiele przypraw może pomóc pozbyć się kwasy z organizmu. Do swojej diety warto dodać:
– estragon – silne działanie przeciwzapalne,
– kurkuma – pomaga załagodzić sztywność mięśni, działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo,
– lubczyk – pomaga usprawnić przemianę materii,

freepick.com

#6 Ananasy częściej powinien pojawiać się w Twojej diecie

To właśnie w nich znajdziesz bromelainę, enzym który rozkłada białko. Zawiera również witaminę C i antyoksydanty. W 1995 roku zbadano wpływ ananasa na 59 osobach. Suplementowano im bromelainę po zabiegach chirurgicznych. Zauważono znaczne zmniejszenie obrzęków, bólu i tkliwości. Bromelaina usunęła nadmiar płynu z obszaru urazu mięśni i stawów.

freepick.com

#7 Siemię lniane

Siemię jest bogate w witaminę E i kwas Omega-3. Ma właściwości przeciwzapalne, dzięki temu dba o nasze stawy.

Źródło: zdroweporadniki.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com