×

6 rzeczy, które dzieją się z ciałem po 40. Lepiej szybko się z nimi pogodzić

Strach przed starzeniem się jest jednym z najczęstszych lęków, który dopada ludzi. Psychologowie uważają, że to dobrze, jeśli boisz się starzenia. Ale musisz pokonać swój strach i zrozumieć, że wszystkie grupy wiekowe mają swoje zalety i wady.

Poznaj zarówno negatywne, jak i pozytywne aspekty starzenia się

#1 Nasze włosy stają się mniej gęste

Problem ten występuje głównie u mężczyzn, ale wiele osób traci gęste włosy, zanim ukończy 30 lat, a 53% mężczyzn ma łysinę po 40. Kobiety również tracą włosy, ale wolniej niż mężczyźni. Tak, to nieprzyjemne, ale jest też pewna zaleta: włosy w Twoim ciele również przestają rosnąć.

Aby zapobiec szybkiemu wypadaniu włosów, zadbaj o włosy: od czasu do czasu obetnij je, nałóż maseczki i przestań używać suszarki. Zróżnicuj dietę i zjedz więcej witamin. Możesz również odwiedzić trichologa, który może znaleźć przyczynę utraty włosów i pomóc Ci poradzić sobie z problemem.

#2 Łatwiej będzie być dobrym rodzicem

40-letnie kobiety i mężczyźni mają więcej życiowych doświadczeń, lepiej radzą sobie z trudnościami i wiedzą, co robić w trudnych sytuacjach. Co więcej, są bezpieczniejsi finansowo niż 20-letni ludzie. Oznacza to, że „starsi” rodzice będą mogli dać dziecku wszystko, czego potrzebują.

Ale jest też kilka wad: zajście w ciąże jest w tym wieku o wiele bardziej skomplikowane. Więc jeśli masz wybór i pragnienie, lepiej mieć dzieci wcześniej.

#3 Może wystąpić nietolerancja laktozy

Niektórzy ludzie nie mogą przetrawić produktów mlecznych od dzieciństwa, a inni nabywają później ten problem. Nietolerancja laktozy zazwyczaj dotyka afroamerykanów i Azjatki po 40. roku życia. W tym wieku zmniejsza się poziom enzymu laktazy, który pomaga w trawieniu laktozy. W rezultacie mleko nie może zostać strawione i powoduje problemy z jelitem grubym.

Jeśli napotkasz ten problem, wypij mleko pozbawione laktozy i skonsumuj probiotyki.

#4 Zmniejszamy się wraz z wiekiem

Ludzie zaczynają kurczyć się po 30 latach i możesz dosłownie zobaczyć te zmiany po ukończeniu 40 lat. Według danych zebranych przez University of Arkansas dla nauk medycznych, mężczyźni mogą stopniowo tracić centymetry między 30 a 70 rokiem życia, a kobiety mogą stracić około 4 centymetrów.

Aby nie stać się krótszym, spożywaj pokarmy zawierające wapń i witaminę D i nie zapomnij o ćwiczeniach fizycznych.

#5 Nasz metabolizm maleje

Jeśli w wieku 40 lat będziesz jadł to samo jedzenie, jakie jadłeś w wieku 20 lat, przybierzesz na wadze naprawdę szybko. Chodzi o to, że metabolizmie maleje i tracimy mięśnie szybciej.

Aby uniknąć tego nieprzyjemnego problemu, musimy przestrzegać zdrowej diety i ćwiczyć. Niestety, nie ma magicznych przepisów, które mogłyby nam pomóc. Musimy ciężko pracować, aby być w doskonałej formie.

#Stajemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie

Psychologowie twierdzą, że kobiety są bardziej pewne siebie po 40 latach niż kobiety w wieku 20 lub nawet 30 lat. Fakt ten pomaga im kochać same siebie, nigdy nie martwić się drobnymi rzeczami, pozbyć się toksycznych ludzi i być naprawdę szczęśliwymi i finansowo niezależnymi.

W tym wieku ludzie oceniają siebie i ludzi wokół siebie. Tak więc zarówno mężczyźni, jak i kobiety stają się bardziej atrakcyjni w oczach innych.

#6 Zmienia się nasz zmysł smaku

Kiedy się rodzimy, mamy około 9000 receptorów smaku. Kiedy się starzejemy, ilość tych receptorów zmniejsza się i zaczynamy tracić odczucie smaku, zwykle zaczynając od słodkich i słodkich smaków, a następnie od gorzkich i kwaśnych. Nawiasem mówiąc, zmiany te występują u kobiet wcześniej niż u mężczyzn.

Niestety, nie możemy zatrzymać tego procesu, ale nie oznacza to, że nie będzie można odróżnić różnych smaków, będą po prostu mniej jasne.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci przygotować się na przyszłość i nie martwić się o te zmiany

Czy znasz jakieś inne zmiany, które przytrafiają się naszym ciałom po 40?

Może Cię zainteresować