×

6 produktów, które nawadniają lepiej niż woda! Przydadzą się w czasie upałów

Wszyscy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że w czasie upałów należy odpowiednio się nawadniać. Jednak wypijanie 2 lub 3 litrów wody nie należy do rzeczy łatwych. Na szczęście jest dużo innych sposobów na to, aby zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia podczas wysokich temperatur panujących na dworze.

Człowiek podczas upałów traci nawet do 1,2l płynów na godzinę. Wraz w nimi z organizmu uwalniane są również cenne minerały. Aby nie dopuścić do poważnych następstw odwonienia musimy działać szybko. O prawidłowy poziom nawodnienie można zadbać nie tylko pijąc napoje, ale również spożywając produkty bogate w wodę. Mowa tutaj o warzywach i owocach. Wiele z nich nie dość, że zawiera w sobie duże ilości płynów, to dodatkowo dostarcza na sporą dawkę witamin i minerałów. Jest to więc idealne rozwiązanie na upalne dni.

Produkty o największej zawartości wody

1# Ogórki i pomidory

źródło: canva

źródło: canva


Znajdują się na podium warzyw bogatych w wodę. Poza tym są smaczne i łatwo dostępne w naszym kraju. Są bardzo powszechnymi warzywami, często wybieranymi jako surówka do obiadu. Pojawiają się w postaci mizerii, z dodatkami oraz na surowo w postaci cząstek. Są niskokaloryczne i zawierają dużo cennych minerałów.

2# Rzodkiewka

źródło: canva

źródło: canva


Podobnie jak pomidory i ogórki zawiera aż 95% wody. Dzięki temu jest niskokaloryczna, więc można spożywać ją w dużych ilościach bez wyrzutów sumienia. Dodatkowo posiada elektrolity kluczowe w sferze nawodnienia – sód, wapń, potas i magnez.

3# Cukinia i papryka

źródło: canva

źródło: canva


Te warzywa zawierają około 90% wody, ale oprócz tego mają w sobie silne antyoksydanty, które zwalczają nadmiar wolnych rodników. Wpływają pozytywnie na stan naszej skóry, włosów i paznokci oraz zapobiegają infekcją.

4# Arbuz

źródło: canva

źródło: canva


Chyba wszyscy na niego czekali. Oczywiście, że nie mogło zabraknąć go w tym zestawieniu. Arbuz zawiera w sobie bardzo dużo wody, oczyszcza organizm, wspomaga pracę nerek oraz obniża ciśnienie krwi.

5# Kalafior i brokuł

źródło: canva

źródło: canva


Wywodzą się z tej samej rodziny kapustowatych dlatego w tym zestawieniu postanowiliśmy je połączyć. Ponadto składają się w 92% z wody i zawierają w sobie sulforafan, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

6# Owoce jagodowe

źródło: canva

źródło: canva


Zaliczamy do nich borówki, maliny, jagody, jeżyny, agrest, porzeczki. Można zajadać się nimi bez końca gdyż są niskokaloryczne, zawierają mało cukru a dużo wody i składników odżywczych.

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować