×

6 powodów, dla których warto dodawać cynamon do swoich posiłków. Wyjdzie Ci to na zdrowie

Cynamon jeszcze w średniowieczu był uważany za luksusową przyprawę, na którą mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni. Dziś cynamon można znaleźć niemal w każdej kuchni, a wielu z nas zupełnie nie docenia jego niezwykłych właściwości.

Cynamon jest czymś więcej niż tylko pysznym dodatkiem do ciast. Dodawaj go do różnych innych dań, a Twoje zdrowie i wygląd zewnętrzny Ci za to podziękują!

<a href=Wikimedia Commons">

Wikimedia Commons

7 powodów, dla których warto dodawać cynamon do swoich posiłków. Wyjdzie Ci to na dobre

Tak więc cynamon:

#1 Zapobiega oznakom starzenia

Wolne rodniki mogą również przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry, sprzyjając powstawaniu zmarszczek czy ogólnemu matowieniu skóry. Przeciwutleniacze zawarte w cynamonie spowalniają ten proces, chroniąc komórki przed uszkodzeniem. Co ciekawe, badania wykazały, że cynamon może pobudzać organizm do produkcji kolagenu – białka, które w znacznym stopniu odpowiada za wygląd i kondycję skóry.

#2 Jest skuteczny w walce z trądzikiem

Cynamon ma właściwości przeciwbakteryjne, które są pomocne w leczeniu wyprysków. Wspomniana przyprawa jest doskonałym źródłem silnych przeciwutleniaczy. Chronią one organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które mogą być przyczyną stanów zapalnych skóry, co prowadzi do powstawania trądziku.

<a href=Pixabay">

Pixabay

#3 Może obniżyć ryzyko chorób serca

Według badań dodanie cynamonu do diety może pomóc zachować zdrowe serce na dłużej. W badaniu szczury karmione dietą wysokotłuszczową z dodatkiem cynamonu przez 12 tygodni przybrały na wadze mniej niż myszy, które jadły tłusty pokarm bez dodatku cynamonu. Wniosek nasuwa się sam. Dieta bogata w tłuszcze może prowadzić do chorób serca, a dodanie odrobiny cynamonu do tłustego jedzenia może pomóc ograniczyć to ryzyko.

#4 Wygładza skórę

Cynamon poprawia krążenie i dotlenienie skóry.Zawiera środek ściągający, substancję chemiczną, która obkurcza tkanki. Może pomóc wygładzić i ujednolicić skórę oraz poprawić jej zdrowie i kondycję od wewnątrz.

<a href=PickPik">

PickPik

#5 Pomaga w redukcji masy ciała

Cynamon jest bogaty w błonnik, przez co daje uczucie sytości i pomaga zwalczyć wilczy apetyt. Zwiększa również metabolizm, ponieważ organizm zużywa więcej energii na przetworzenie przyprawy.

#6 Ma korzystny wpływ na pamięć

Cynamon może pomóc opóźnić proces starzenia się mózgu i obniżyć stres oksydacyjny komórek mózgowych.Stymuluje również pracę hipokampu – części mózgu odpowiedzialnej za pamięć. Co ciekawe, wykazano także, że przyprawa łagodzi niektóre objawy choroby Alzheimera i Parkinsona.

Źródła: brightside.me
Fotografie: pixy.org

Może Cię zainteresować