×

6 nawyków, które powodują opadanie piersi. Lepiej się ich wystrzegaj

Piersi są naszym atrybutem, atrybutem kobiecości. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasz biust był piękny i jędrny tak długo, jak tylko jest to możliwe. Możliwości, które pozwalają nam o niego zadbać jest co najmniej kilka. Wśród nich na prowadzenie wysuwa się przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Są jednak takie nawyki, które sprawiają, że nasze piersi stają się obwisłe jeszcze wcześniej, niż mogłybyśmy się tego spodziewać (piersi z biegiem lat tracą na jędrności) i właśnie o tym będzie ten artykuł. O jakich nawykach mowa?

Do opadania kobiecego biustu zwanego także przedwczesnym starzeniem się piersi prowadzą takie nawyki, jak:

#1 Palenie papierosów

O paleniu papierosów można powiedzieć naprawdę wiele złego. Nałóg, który odbija się na całym organizmie, może prowadzić m.in. do rozedmy płuc, astmy oskrzelowej, POChP, przewlekłego zapalenia oskrzeli, paradontozy, próchnicy, choroby przyzębia czy chorób sercowo-naczyniowych. Kolejną konsekwencją jest fakt, że wiele komórek ulega zniszczeniu przez wolne rodniki, a organizm starzeje się po prostu szybciej – tyczy się to także skóry na piersiach, jak i samej kondycji biustu.

#2 Źle dobrany biustonosz

Biustonosz nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt obcisły. Ten odpowiednio dobrany będzie dbał o nasze piersi zapewniając im tym samym piękno i jędrność na dłużej, a przecież tego chcemy, prawda? Wybierając biustonosz warto więc udać się do sklepu, gdzie otrzymamy profesjonalną poradę co do doboru stanika.

#3 Wahania wagi

Zrzucasz trochę kilogramów po czym znów przybierasz na wadze i tak w kółko? Nie może nie odbić się to bez śladu na Twoim ciele, a w tym rozstępach czy nieestetycznie wiszącej skórze. Jest jednak coś jeszcze, co może odczuć wyraźne wahania wagi. Chodzi o Twoje piersi. Ich „tłuszczowa” budowa powoduje, że niemal od razu widać po nich wahania masy ciała. Musisz się z tym liczyć bez względu na to czy tego chcesz czy nie – nie da się wybrać miejsca, z którego ubędzie nam tkanka tłuszczowa będąc na redukcji.

#4 Brak ruchu

Jędrność skóry to atrybut osób, które mają w swoim życiu miejsce na ruch. Podczas aktywności fizycznej mięśnie pracują, zwiększają swój przekrój, a skóra w konsekwencji staje się bardziej napięta.

#5 Opalanie

Opalana skóra starzeje się szybciej, także ta na dekolcie. Starzejąca się skóra to niestety mniej jędrna skóra, co może odbić się na Twoim biuście – skóra traci wówczas kolagen oraz elastynę, czyli dwie substancje odpowiadające za młode i jędrne ciało. Jeśli mimo wszystko chcesz się opalać, dla dobra piersi musisz pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej swojego dekoltu.

#6 Nieprawidłowa postawa ciała

Długotrwałe utrzymywanie nieprawidłowej postawy przekłada się negatywnie na wygląd piersi. Zwisające piersi będą objawem regularnego, wielogodzinnego siedzenia lub też stania ze zgarbionymi plecami. Dzieje się tak, ponieważ niewłaściwa postawa szkodzi włóknom odpowiedzialnym za podtrzymywanie piersi. W konsekwencji biust jest mniej jędrny i wygląda na mniejszy.

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl

Może Cię zainteresować