×

6 naturalnych sposobów na podniesienie produkcji kolagenu w skórze. Wyglądaj młodo

Każdy z nas chce zachować młodość skóry na jak najdłużej. Jednak stres, niezdrowy styl życia, złe nawyki, kawa, alkohol, palenie czy zanieczyszczenie środowiska mają ogromny wpływ na prędkośc starzenia się naszej skóry. Oto 6 sposobów, by naturalnie stymulować produkcję kolagenu w skórze i zachować jej młodość na długie lata!

via GIPHY

#1 Aloes

Żel z aloesu to naturalny stymulant produkcji kolagenu w skórze. Działa zarówno zewnętrznie, poprzez smarowanie skóry, jak i wewnętrznie, poprzez jego doustne przyjmowanie.

#2 Witamina C

Pokarmy bogate w itaminę C, takie jak cytryny czy pomarańcze, nie dość że pobudzają produkcję kolagenu, to spowalniają proces starzenia się powodowany przez wolne rodniki.

#3 Żen-szeń

Jego antyoksydantowe i przeciwzapalne właściwości podnoszą produkcję kolagenu i skutecznie walczą z procesem starzenia się skóry.

via GIPHY

#4 Kolendra

Kolendra zawiera witaminę C i kwas α-linolenowy, które spowalniają procesy starzenia się, walczą ze zmarszczkami i zapewniają zwiększoną produkcję kolagenu.

#5 Algi

Algi od wieków używane są w pielęgnacji skóry, sprawiają że skóra nie traci nawilżenia, jest dotleniona, elastyczna i jędrna.

#6 Kremy z filtrem

Codzienne stosowanie kremu z filtrem to nie wymysł i zabobon. Skóra starzeje się szybciej, gdy nie jest chroniona przed promieniowaniem UV.

via GIPHY

Mamy nadzieję, że zmarszczki nie będą Waszym zmartwieniem, ale nawet jeśli się pojawią, pamiętajcie, że odpowiednia pielęgnacja skóry spowolni proces ich dalszego powstawania!

Może Cię zainteresować