Kategorie Zdrowie

6 naturalnych sposobów, które pozwolą Ci się pozbyć dokuczliwych nocnych skurczów nóg

Czy kiedykolwiek budziłeś się w środku nocy z intensywnymi skurczami nóg, przez które nie da się spać? Istnieje wiele powodów, przez które mogą się one pojawić. Przemęczone mięśnie, cukrzyca, ciąża, a nawet odwodnienie to tylko niektóre z powodów skurczów nóg pojawiających się w trakcie nocy. Co możesz zrobić, aby je powstrzymać i zaznać spokojnego snu?

6 naturalnych sposobów, które pozwolą Ci się pozbyć dokuczliwych nocnych skurczów nóg
shareably.co

Oto 6 sposobów, które pozwolą Ci się pozbyć dokuczliwych skurczy w nocy:

1. Olejek golteriowy

Wintergreen (Gaultheria)

Olejek golteriowy, zawierający salicylan metylu, może pomóc w zmniejszeniu intensywności i częstotliwości skurczów nóg, gdyż pomaga on pobudzić przepływ krwi. Wymieszaj olejek golteriowy z innym olejem bazowym, takim jak oliwa z oliwek lub olej migdałowy i wykonaj masaż nóg. Możesz również wymieszać olejek z bezzapachowym balsamem.

2. Witamina E

Popping E (57/365)

Witamina E może pomóc poprawić przepływ krwi w mało drożnych żyłach, które mogą powodować skurcze nóg podczas nocy. Jeśli doskwierają Ci skurcze jedz potrawy bogate w witaminę E, takie jak migdały, szpinak i awokado. Możesz także o zakupieniu suplementu witaminy E z apteki.

3. Woda

(28/365) Glass of water

Przez cały dzień, należy spożywać nie mniej niż 2 litry wody. Spróbuj dodać do niej owoce, takie jak cytryna, limonka, a nawet truskawki, aby smakowała lepiej. Dzięki temu prostemu trikowi wypijesz jej więcej, a skurcze nóg znikną. Trzymaj kubek lub bidon ze sobą przez cały dzień, aby wyrobić w sobie zdrowy nawyk picia wody.

4. Ciepło

6 naturalnych sposobów, które pozwolą Ci się pozbyć dokuczliwych nocnych skurczów nóg
pixabay.com

Użyj elektrycznego koca lub termoforu wypełnionego gorącą wodą, aby złagodzić skurcze i ból. Ciepło poprawia krążenie w dotkniętym skurczami obszarze. Doskonałą alternatywą jest wzięcie gorącej i długiej kąpieli. Dodanie do wody soli Epsom, może pomóc zmniejszyć ból.

5. Elektrolity

6 naturalnych sposobów, które pozwolą Ci się pozbyć dokuczliwych nocnych skurczów nóg
instagram.com

Elektrolity są minerałami, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Obejmują one potas, sód, wapń i magnez. Niski poziom tych minerałów może być czynnikiem powodującym nocne skurcze nóg. Podejmij próbę włączenia do diety potasu, zawartego w owocach i warzywach, w szczególności w pomidorach. Wapń znajdziesz w nabiale, a magnez w pełnoziarnistych produktach. Elektrolity możesz również kupić w najbliższej aptece.

6. Rozciąganie

stretch

Jeśli obudzisz się w środku nocy z skurczem nogi, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w tej chwili jest rozciąganie. Chociaż może to być na początku odrobinę bolesne, wyciągnij nogę przed siebie i wyginaj stopę w przód i w tył. Powinieneś poczuć naprężone mięśnie łydki. Rozciąganie sprawi, że skurcze nóg staną się znacznie mniej intensywne i ostatecznie się skończą. Rozciąganie każdego dnia przed snem może być korzystne dla mięśni, zwłaszcza jeśli masz aktywną pracę, trenujesz lub próbujesz jakiegoś nowego sportu.

Skurcze nóg mogą naprawdę zepsuć sen, zwłaszcza jeśli nie wiesz jak się ich pozbyć. Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu, zmiana diety albo po prostu rozciąganie i masowanie mięśni pomoże wyeliminować skurcze nóg, dzięki czemu będziesz mógł w końcu odpocząć.

Źródło: shareably.co | Fotografie: shareably.co | Miniatura wpisu: instagram.com