×

6 kosmetyków, których nie potrzebujesz. Od lat nabieramy się na reklamy

Czy codziennie stosujesz krem ​​na dzień, peeling do twarzy lub tonik? Jeśli tak, czy jesteś pewien, że Twoja skóra naprawdę potrzebuje wszystkich tych produktów? 

Okazuje się, że każdego roku marnujemy zbyt dużo pieniędzy na bezużyteczne artykuły kosmetyczne, które w rzeczywistości nie mogą zminimalizować naszych porów, czy zmarszczek wokół oczu. 

Niestety nadal marnujemy nasze pieniądze, ponieważ nasze oczy są przyciągane do pięknych opakowań i kolorowych reklam…

Dowiedz się jakich produktów kosmetycznych naprawdę nie potrzebujesz

#1 Niepotrzebne kosmetyki – Maski do twarzy

Maski na twarz to klasyczny przykład produktu kosmetycznego by „czuć się dobrze”. Jednak jest absolutnie niepotrzebny. W rzeczywistości, jeśli czujesz potrzebę korzystania z maski na twarz raz w tygodniu, prawdopodobnie coś jest nie tak z Twoją codzienną rutyną.

Czego użyć zamiast tego? Jeśli Twoja skóra dobrze się czuje po jogurcie lub masce enzymatycznej, prawdopodobnie z powodu kwasów, które usuwają martwe komórki i ułatwiają przenikanie wilgoci do skóry. W takim przypadku spróbuj zmienić krem ​​do twarzy. Jeśli twoja cera tłusta jest znacznie lepsza po użyciu glinianej maski, spróbuj włączyć produkt do pielęgnacji skóry z kwasem salicylowym.

#2 Krem pod oczy

Krem pod oczy jest zwykle oznaczany jako „wrażliwy obszar wokół oczu”. W rzeczywistości większość kremów do oczu niewiele robi poza nawilżaniem powierzchni skóry, ponieważ nie mogą przez nią przejść wystarczająco głęboko. 

Więc nawet jeśli po użyciu kremu do oczu, widzisz poprawę, to tylko na krótki czas.

Czego używać zamiast tego? Skóra wokół oczu jest cienka i podatna na promieniowanie UV, dlatego należy regularnie nawilżać ten obszar i nosić krem ​​przeciwsłoneczny.

#3 Niepotrzebne kosmetyki – Peeling złuszczający

Kiedy złuszczasz swoją skórę, możesz pomyśleć, że się nią zajmujesz, ale w rzeczywistości to szkodzisz. Złuszczające peelingi usuwają zewnętrzną warstwę skóry, usuwając barierę chroniącą ją przed środowiskiem. 
Oczywiście Twoja skóra jest wolna od tłustego nalotu, ale ten efekt jest tymczasowy. Po szorowaniu, gruczoły zaczynają produkować jeszcze więcej sebum, co prowadzi do nierównowagi w skórze.

Co w zamian tego? Postępuj zgodnie ze stałym schematem pielęgnacji skóry, który naprawdę działa na Twój typ skóry.

#4 Krem na rozstępy

Rozstępy to rodzaj blizny, dlatego niestety, ale kosmetykami nic nie można zrobić, by je usunąć na zawsze. Z reguły drogie produkty dostępne bez recepty, które obiecują „zmniejszyć” rozstępy, tylko poprawiają ich wygląd poprzez nawilżenie skóry.

Co w zamian? Masło kakaowe, wazelina lub jakikolwiek tani środek nawilżający pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i wykonać tę samą pracę na skórze…

#5 Niepotrzebne kosmetyki – Wodoodporny tusz do rzęs

Jeśli uważasz, że nic nie szkodzi, całkowicie się mylisz. Woski i silikony, które sprawiają, że ten rodzaj tuszu jest bardziej odporny na pot, łzy i wodę, tak naprawdę nie robią Twoim rzęsą żadnej kosmetycznej przysługi – te składniki mogą poważnie je wysuszyć, co może doprowadzić do ich wypadania.

Co w zamian? Zwykły, zmywalny tusz do rzęs daje taki sam efekt jak wodoodporny. Poza tym, podczas mycia, nie podrażnisz wrażliwej skóry wokół oczu.

#6 Krem na dzień

Czy wiesz, że kremy na dzień zostały wynalezione, gdy kobiety nosiły parasole na słońce i nie wychodziły tak bardzo na zewnątrz? Więc dzisiaj jest to tylko kosztowny zwrot, który nie odgrywa żadnej roli w ochronie skóry przed wysychaniem lub promieniowaniem UV, zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu w słońcu.

Co użyć zamiast tego kosmetyku? Jeśli naprawdę chcesz chronić skórę w ciągu dnia, lepiej zastosować krem ​​przeciwsłoneczny, który zawiera wszystkie niezbędne środki nawilżające i przeciwutleniacze.

Czy używasz któregokolwiek z tych produktów? Jaki jest najbardziej bezużyteczny produkt kosmetyczny, jaki kiedykolwiek kupiłeś? Ja ostatnio kupiłam wodoodporny tusz do rzęs…

Może Cię zainteresować