Kategorie Naturalne lekarstwaZdrowie

6 domowych sposobów na hemoroidy. „Siedzę w słonej wody dwa razy dziennie”

Życie osób zmagających się z hemoroidami to prawdziwy koszmar. W wyniku schorzenia dyskomfort sprawia każdy najmniejszy ruch. Ciężko jest stać, siedzieć a nawet pójść do toalety. Jak poradzić sobie z tym nieprzyjemnym schorzeniem?

Ciepłe kąpiele w misce

Aby załagodzić stan zapalny, należy nalać ciepłej wody do miski tak aby jej poziom pokrywał pośladki i biodra. Pomoże to ukoić skurcze. Należy powtarzać czynność 2-3 razy dziennie przez 20 minut, najlepiej od razu po wypróżnieniu. Po upływie tego czas, delikatnie osuszyć się ręcznikiem.

Gliceryna z solą epson

hemoroidy
źródło: canva

Ta mieszanka pomoże złagodzić ból, pieczenie i stan zapalny. Wymieszaj sól epsom z gliceryną w również ilości, a następnie przyłóż specyfik na zmienione miejsce i okryj gazą. Pozostaw na 15-20 minut. Jeżeli masz taką możliwość powtarzaj zabieg co 4-6 godziny.

Bawełniana bielizna

Bielizna z odpowiedniego materiału może zapobiec powstawaniu wilgoci i podrażnieniom hemoroidów. Pamiętaj również o noszeniu luźnego ubrani, które nie ogranicza ruchów.

Zmień sposób wypróżniania

kobieta na toalecie
źródło: canva

Gdy tylko poczujesz potrzebę wypróżnienia, skorzystaj z toalety. Wstrzymywanie kał może dodatkowo podrażnić zmiany. Podczas wypróżniania podnieś nogi wyżej niż zwykle, na przykład na odwróconym wiaderku lub misce. Dzięki temu proces ten przebiegnie znacznie szybciej. Po wszystkim, nie siedź długo na toalecie. Wstań natychmiast gdy skończysz by nie zwiększać obrzęku żył.

Wzbogacenie diety w produkty wysoko błonnikowe i probiotyki

Dzięki produktom bogatym w błonnik usprawni się proces trawienia. Do pokarmów bogatych w ten składnik zaliczają się:
– suszone śliwki,
– jabłka,
– pieczywo pełnoziarniste,
– rośliny strączkowe,
– płatki owsiane.

Ponadto powinieneś do swojej diety wprowadzić probiotyki ,które chronią przed zaparciami. Bardzo istotne jest również spożywanie odpowiednie ilości wody.

Lecznicza moc ziół

W leczeniu hemoroidów pomocne będą zioła. Aloes, krwawnik i oczar wirginijski. W aptece są do kupienia maści zawierające te składniki. Możesz również ugotować łyżkę krwawnika w szklance wody i dodać do leczniczej kąpieli.

Jeżeli żadne z domowych sposobów nie pomoże, albo stan się nasili skontaktuj się z lekarzem.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl