×

5 wspaniałych rzeczy, które zmienią się w Twoim ciele, kiedy będziesz pokonywać 20 000 kroków dziennie

Nasze życie staje się coraz łatwiejsze każdego dnia ze względu na postęp technologiczny i w rezultacie stajemy się leniwi. Nawet pokarmy, które jemy zawierają dużo tłuszczów nasyconych i są obciążone dużą ilością cukru.

Jeśli chcesz być zdrowy, nie wystarczy leniuchować przez cały dzień i spędzić 1 lub 2 godziny na siłowni parę razy w tygodniu. Musisz być aktywny i skoncentrowany na zdrowiu przez cały czas.

Twoim celem powinno być chodzenie 20 000 kroków dziennie. Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Trzeba zacząć powoli i zrobić to „krok po kroku”.

Jeśli leżysz w łóżku lub na kanapie przez cały dzień, wstań i rusz się! Jeśli zazwyczaj jeździsz samochodem do pobliskiego sklepu spożywczego, idź tam. Jeśli chodzisz do najbliższego przystanku, idź do następnego, i dopiero tam wsiądź do autobusu lub tramwaju. Niewielki wysiłek z Twojej strony pomoże Ci szybko osiągnąć cel i na pewno będziesz się czuć lepiej.

Oto 5 rzeczy, które zmienią się w Twoim ciele, gdy będziesz wykonywać 20 000 kroków dziennie:

1. Zrzucisz zbędne kilogramy

Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że chodzenie 20.000 kroków dziennie pomoże Ci schudnąć. Z wszystkimi kaloriami, które spalisz podczas spaceru, odejdzie również niepożądany tłuszcz z organizmu. Ale jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Spacerowanie po 20 000 kroków dziennie nie daje Ci prawa do zjedzenia dodatkowych frytek podczas posiłku lub zjedzenia ciastek czekoladowych pod koniec dnia.

2. Będziesz mieć więcej energii

Często nie masz siły wstać rano z łóżka albo znaleźć siłę, aby wykonać jakąś dodatkową czynność wieczorem po pracy? Jeśli Twój poziom aktywności fizycznej jest równomiernie rozłożony przez cały dzień, jest bardziej prawdopodobne, że lepiej poradzisz sobie z dodatkową aktywnością fizyczną. Idź na krótkie spacery podczas przerw i staraj się unikać windy. Wkrótce poczujesz, że Twój poziom energii wzrasta i nic Cię nie przytłacza.

3. Będziesz spać lepiej

Chodzenie 20 000 kroków dziennie jest zdecydowanie męczące. Pod koniec dnia poczujesz się bardziej senny i zaśniesz jak dziecko. Wyczerpanie wysiłkiem fizycznym jest znacznie lepsze dla Twojego organizmu niż wyczerpanie stresem, lub innymi problemami życia codziennego. To wszystko sprawi, że będziesz zadowolony, spełniony i poczujesz, że odpoczynek jest zasłużony.

4. Poznasz piękno natury

Kiedy chodzisz regularnie i obierasz różne trasy, poznajesz ogromne piękno natury, które wypełnia Cię spokojem. To dlatego, że piękny wschód słońca lub zachód słońca, liście szeleszczące na wietrze, krople rosy spadające z liści i dźwięki natury mają terapeutyczny wpływ na umysł i ciało. Gdy chodzisz więcej i zanurzasz się w pięknie przyrody, czujesz się bardziej zrelaksowany i spokojny. Upewnij się, że głębokie oddechy pozwalają zmaksymalizować efekty.

5. Masz pozytywną perspektywę na życie

Kiedy Twój umysł jest zrelaksowany, a Twoje ciało jest w świetnej formie, zaczniesz patrzeć na życie pozytywnie. Gdy poziom aktywności fizycznej wzrasta, Twoje ciało uwalnia hormony szczęścia, znane jako endorfiny. Ich wpływ na organizm jest podobny do wpływu morfiny.

Pierwszy krok jest najtrudniejszy. Kiedy zdecydujesz się na lepsze życie i zaczniesz chodzić więcej każdego dnia, wkrótce żadne wyzwanie nie będzie zbyt trudne!

Może Cię zainteresować