×

5 sposobów, które zwiększą szansę przyszłych rodziców na poczęcie dziewczynki

Niektóre pary marzą o poczęciu córki. Nie jest to jednak takie proste, gdyż płeć dziecka zależy głównie od czynników, na które nie mamy bezpośredniego wpływu. Mimo tego, w Internecie krążą rozmaite sposoby na poczęcie córki, z których chętnie skorzystaliby przyszli rodzice.

5 kreatywnych sposobów, które zwiększą szansę przyszłych rodziców na poczęcie dziewczynki:

Metoda kalendarzowa

Według naukowców szanse na naturalne spłodzenie syna albo córki mają się jak 106 do 100. Można zauważyć również, że większa ilość chłopców rodzi się też na południu kontynentów. Wszystko zależy od tego, kiedy dojdzie do zbliżenia.

Metoda wykorzystująca kalendarz polega na ścisłym dostosowywaniu czasu stosunku do odpowiedniej daty. Na przykład chiński kalendarz opiera się na fazach księżyca oraz wieku matki, które mają mieć wpływ na to, jakiej płci będzie maluch. Chcąc zaplanować narodziny dziewczynki, wystarczy sprawdzić w tabelce datę, która będzie dawać na to największe prawdopodobieństwo. W Internecie można znaleźć chińskie kalendarze i wspomóc się nimi w staraniach o żeńskiego potomka.

Czas owulacji a poczęcie córki

Podobno prościej jest począć dziewczynkę, gdyż plemniki zawierające chromosom X, czyli ten odpowiadający za powstanie kobiety, są silniejsze i żyją dłużej. Dzięki temu mogą one pokonać dłuższą drogę do komórki jajowej i doprowadzić do zapłodnienia w trudniejszych warunkach. Partnerzy starający się o poczęcie córki powinny zatem współżyć nie podczas samej owulacji, ale na 2-3 dni przed nią, gdyż w śluzie przetrwają jedynie plemniki z chromosomem X, które w trakcie owulacji będą w stanie zapłodnić komórkę jajową.

Obecność orgazmu ma znaczenie?

Niektóre informacje wskazują, że istnieje większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Skąd wzięło się to twierdzenie? Orgazm kobiety ma mieć zdolność do zmiany kwaśnego środowiska pochwy w bardziej zasadowe, gdy dojedzie do osiągnięcia orgazmu. W tym momencie środowisko pochwy ma sprzyjać plemnikom zawierającym chromosom Y.

Dieta może być pomocna?

Dieta może również wpływać na środowisko pochwy. Kiedy jest ono kwaśne, kobieta ma większe szanse na poczęcie dziewczynki. Kobietom, które pragną mieć córkę zaleca się spożywanie produktów spożywczych, która mają zdolność do obniżania pH pochwy.

W jakiej pozycji począć córkę?

Pozycja seksualna, podczas starania się o dziecko wcale nie pozostaje bez znaczenia dla płci malucha. Ci, którzy pragną posiadać córkę powinni wybierać pozycje, w której nie dochodzi do zbyt głębokiej penetracji. Dzięki temu, plemniki będą musiały pokonać dłuższą i trudniejszą drogę do zapłodnienia komórki jajowej, co daje większe szanse plemnikom zawierającym w sobie chromosom X.  Pozycja wskazana do spłodzenia dziewczynki to m.in. pozycja klasyczna.

 

Może Cię zainteresować