×

5 produktów spożywczych, które pomogą Ci schudnąć. To wcale nie takie trudne, jak myślisz!

Mogłoby się wydawać, że podczas diety i usilnych prób zrzucenia kilku dodatkowych kilogramów wszystkie produkty są przeciwko tobie. Jednak mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę! Te pięć produktów pomoże w walce z uporczywym tłuszczem. Smacznie, zdrowo i bez wyrzeczeń!

1. Jagody, truskawki, maliny

dieta-1
Wszystkie te maleńkie owoce są bogate w błonnik i jedna szklanka ma zaledwie 50 kalorii. Są także jednym z najbogatszych produktów antyoksydacyjnych. Wstępne badania wskazują, że jagody mogą zawierać pewne flawonoidy, które zwiększają produkcję adiponektyny, hormonu, który stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto jedzenie ich między posiłkami stabilizuje poziom cukru we krwi i wydzielani insuliny. Również redukują poziom złego cholesterolu LDL.

2. Jajka

dieta-5
Idealne by zwalczać i kontrolować głód w ciągu dnia. Jajko na śniadanie to podstawa! Duże jajko zawiera 6 gramów białka i tylko 70 kalorii! Badania również wykazały, że ci, którzy spożywają więcej białka na śniadanie, w ciągu dnia tracą więcej na wadze, a ich apetyt w ciągu dnia jest mniejszy.

3. Jogurt grecki

dieta-2
Beztłuszczowy jogurt grecki jest jednym z najbardziej przyjaznych produktów wszystkich osób na diecie. Ma dwa razy tyle białka i o połowę mniej cukru od zwykłego jogurtu.

4. Zielona herbata

dieta-3
Herbata pobudzi metabolizm i zwiększy spalanie tkanki tłuszczowej. Również bogata w antyoksydanty zapewni doskonały dodatek to każdej diety. I można ją pić nawet kilka razy dziennie!

5. Pistacje

dieta-4
Pistacje są niskokalorycznym źródłem białka. Są bardzo satysfakcjonującą przekąską. Wystarczy mieć je zawsze pod ręką, a ograniczysz podjadanie innych produktów w ciągu dnia. Najlepiej sprawdzą się nie łuskane, gdyż pomogą oszukać umysł.

Może Cię zainteresować