Kategorie StopyUrazy i wypadkiUrodaZdrowie

5 najgorszych butów dla Twoich stóp. Wady postawy i otarcia to dopiero początek

Prawie każda kobieta uwielbia buty, a już na pewno wiele kobiet zwraca uwagę jak dopełniają one strój…

freepik.com

Nic więc dziwnego, że często zakładamy te mniej wygodne, a wszystko po to, by prezentować się perfekcyjnie

Raz na jakiś czas oczywiście musimy to zrobić, ale ja wychodzę z założenia, że i w wygodnych butach można prezentować się fenomenalnie. Dla mnie najważniejsze jest zdrowie, więc poniżej zostawiam Wam swoją listę butów, które je niszczą.

#1 Baleriny w szpic – wyglądasz pięknie, bez wątpienia

Jednak nasze stopy nie czują się w nich zbyt dobrze. Ostry kształt nie tylko ogranicza stopy, lecz także wywiera nacisk na palce. Może to prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwów.

5 najgorszych butów dla Twoich stóp. Wady postawy i otarcia to dopiero początek
instagram.com

#2 Klapki – tylko na plaży!

Przecierają się między palcami i nie oferują prawie żadnego wsparcia dla stóp. Prowadzi to z jednej strony do uszkodzenia skóry, a z drugiej do niewspółosiowości kostek i kolan.

instagram.com

#3 Wysokie obcasy – dzięki nim kobiety wyglądają elegancko i seksownie

Nie tylko są cholernie niewygodne, lecz także mogą powodować skręcenia, uszkodzenie nerwów i ból pleców, gdy są używane często i przez dłuższy czas.

pinterest.com

#4 Baleriny – chociaż są płaskie, a zatem znacznie wygodniejsze niż wysokie obcasy, stanowią również zagrożenie

Z powodu niewystarczającej przyczepności w bucie, silny nacisk wywierany jest na płytkę ścięgnistą w dolnej stopie, co może powodować ból w kolanach i plecach.

instagram.com

#5 Buty na platformie – wyglądają ładnie, ale nie nadają się do codziennego życia

Nie pozwalają na prawidłowe ułożeniee stopy, co może powodować ból w pięcie i plecach. W najgorszym przypadku może to nawet uszkodzić kręgosłup.

5 najgorszych butów dla Twoich stóp. Wady postawy i otarcia to dopiero początek

freepik.com

Ale nie martw się! Nie musisz natychmiast pozbywać się tych butów. Jeżeli musisz wyglądać reprezentacyjnie i założyć np. szpilki, koniecznie miej ze sobą zastępczą parę i przebierz je wtedy, gdy będziesz mogła sobie na to pozwolić. A w domu częściej i wymienić je na wygodne buty, które dają stopom niezbędne wsparcie.

A jeżeli nie możesz pozwolić sobie na wygodne buty i musisz chodzić w szpilkach, poznaj triki, które przyniosą Ci ulgę i pomogą zadbać o zdrowie. Dla zobrazowania, zostawiam Ci film! Miłego oglądania.

Źródło: genialetricks.com | Fotografie: www.instagram.com, www.freepik.com, www.Pinterest.com | Miniatura wpisu: pinterest.com