Kategorie MasażMedycyna naturalnaZdrowie

4 samodzielne techniki masażu, które szybko mogą uwolnić Cię od bólu szyi

Już kilka razy publikowałam Wam filmy z masażami i czytając wasze komentarze wiem, że podoba Wam się ta tematyka. Nie da się ukryć, że masaż wykonany przez kogoś jest miłym doświadczeniem, ale bądźmy szczerzy – nikt nie chce go robić, dlatego dzisiaj mam dla Ciebie kilka kroków, które możesz wykonać sam na sobie. Gotowy?

Jeśli kiedykolwiek miałeś ból szyi, wiesz, jak ogromny jest to ból: w jednej minucie wszystko w porządku, a chwilę później zaczynasz widzieć gwiazdy i nie możesz nawet ruszyć głową. Jeśli w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby przynieść Ci ulgę, nie denerwuj się – możesz to zrobić sam! A najlepsze jest to, że potrzebujesz tylko rąk i ręcznika.

#1 Masaż ręcznikiem

Masaż ręcznikiem może pomóc odblokować napięte mięśnie szyi i przywrócić ruchomość. Co więcej, ręcznik jest miękki i nie pozwala na zbyt duży nacisk na szyję i uszkodzenie jej.

 1. Połóż ręcznik za szyję. 
  Weź lewy koniec ręcznika prawą ręką i pociągnij go w dół wzdłuż klatki piersiowej. Lewą ręką weź prawy koniec ręcznika i pociągnij go w górę i w lewo wzdłuż czoła, tak aby głowa obracała się w lewo za ręcznikiem.
  Wykonaj kilka ruchów, obracając głowę w lewo. Powtórz na drugą stronę. Upewnij się, że nie ciągniesz zbyt mocno ręcznika i nie wykonujesz ostrych ruchów. 
 2. Połóż ręcznik za szyję. 
  Pociągnij ręcznik do przodu obiema rękami, delikatnie naciskając na szyję. Powoli obróć głowę w lewo i przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Powoli obróć głowę w prawo i przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Upewnij się, że nie ciągniesz zbyt mocno ręcznika i nie wykonujesz żadnych ostrych ruchów.
  Powtórz obroty głową w prawo i w lewo kilka razy.

#2 Masaż mięśni karku

 1. Połóż lewą rękę na mięśniu szyi, który znajduje się za lewym uchem. Delikatnymi palcami delikatnie dociskaj obszar. Powoli obróć głowę w prawo podczas wywierania nacisku. Upewnij się, że palce się nie poruszają, a tylko głowa jest w ruchu. Powtórz po drugiej stronie.
 2. Masuj palcami ten sam obszar za pomocą delikatnych, okrężnych ruchów, aby zwiększyć przepływ krwi i rozładować napięcie. 

#3 Ściskanie mięśni bocznych

Usiądź z prostymi plecami. Połóż dłonie na bokach szyi. Odsuń nieco głowę do tyłu i delikatnie opuść ją w lewo. Ściśnij mięśnie lewego karku, następnie delikatnie opuść głowę w prawo. Teraz ściśnij prawe mięśnie pleców szyi. Ściskaj mięśnie prawej i lewej strony, zaczynając od dolnej części szyi i powoli przesuwając dłonie w górę. 

#4 Masaż mięśni podskórnych

Napięte i zablokowane mięśnie podskórne mogą powodować ból głowy, zawroty głowy, a nawet nudności. Aby uwolnić te mięśnie, poczuj miękki obszar tuż pod kością czaszki. Obiema rękami delikatnie wywieraj nacisk na mięśnie podskórne po prawej i lewej stronie szyi. Przechyl głowę do tyłu i wywieraj nacisk palcami.

Powoli przysuń podbródek do klatki piersiowej, a gdy opuścisz głowę, przesuń palce na zewnątrz, rozsuwając prawą i lewą dłoń i kontynuuj nacisk. Twoim zadaniem jest oddzielenie i „otwarcie” mięśni i tym samym zmniejszenie ich napięcia. Powtórz cykl kilka razy i upewnij się, że nie odczuwasz bólu podczas wykonywania tego masażu. 

Źródła: brightside.me