×

37-latka urodziła dziesięcioraczki! To pierwszy taki poród w historii świata

Ten poród zapisze się w historii świata grubymi literami. Jak donosi miejscowe radio Voice of the Cape, w prowincji Gauteng w Republice Południowej Afryki na świat przyszły dziesięcioraczki. Dumna mama trafiła tym samym do Księgi Rekordów Guinnessa jako osoba, która pobiła rekord liczby dzieci urodzonych z jednej ciąży.

Cud narodzin, jakiego jeszcze nie było

Nie jedno, nie dwoje, nie pięcioro, a dziesięcioro dzieci… Tyle maluchów w siódmym miesiącu ciąży urodziła 37-letnia Gosiame Tamara Sithole. Warto dodać, że nie było ta pierwsza ciąża wielopłodowa kobiety. Sześć lat wcześniej Gosiame urodziła bowiem bliźniaki. Choć nie wykluczała, że tym razem będzie podobnie, nigdy nie pomyślałaby, że na świat przyjdą dziesięcioraczki. Oczywiście zaskoczona była nie tylko sama ciężarna, ale również jej bliscy i prowadzący jej lekarze. Co ciekawe, podczas badań lekarze doliczyli się w brzuchu 37-latki „zaledwie” ósemki dzieci. Kiedy na początku 7 miesiąca ciąży zapadła decyzja o cesarskim cięciu, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wyobrażacie sobie miny personelu medycznego, kiedy okazało się, że z brzuchu kobiety rozwijało się nie 8 a 10 maleństw?

Rekord liczby dzieci urodzonych z jednej ciąży

Jak zauważa angielski portal „The Mirror”, 37-latka pobiła światowy rekord liczby dzieci, które przyszły na świat z jednej ciąży. Wcześniejszy rekord należał do kobiety z Mali. Kobiety, która urodziła dziewięcioro dzieci. Rekord został więc pobity o jedno dziecko. Gosiame Tamara Sithole przekonuje, że dzieci zostały poczęte w naturalny sposób.

African News Agency (ANA)

African News Agency (ANA)

Gratulujemy i życzymy mnóstwo cierpliwości w wychowywaniu maluchów 🙂

Źródła: twitter.com, Voice of the Cape, "The Mirror"
Fotografie: Thobile Mathonsi / African News Agency (ANA)

Może Cię zainteresować