Kategorie Zdrowie

Nie żyje 31-letni nauczyciel języka polskiego. Był zakażony koronawirusem SARS-CoV-2

Tragiczne wieści ze szkoły podstawowej w Zawierciu. Nie żyje 31-letni nauczyciel, który był zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Tychach.

31-letni nauczyciel zmarł na koronawirusa

Uwielbiany przez uczniów, 31-letni nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu, Kamil Pietrzyk był zakażony koronawirusem. Kilka dni temu jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Niezbędna była hospitalizacja mężczyzny. Pan Kamil trafił do szpitala w Tychach. Na miejscu lekarze zdecydowali, że konieczne jest podpięcie 31-latka do respiratora. Niestety, mimo wszelkich starań personelu szpitala, życia nauczyciela nie udało się uratować. Kamil Pietrzyk zmarł w sobotę, 10 października.

Facebook

31-latek był nie tylko nauczycielem, ale także znanym wśród lokalnej społeczności poetą – miał w swoim dorobku dwa tomiki poezji: „Labirynt Kretyński” wydany w 2015 roku i „Formuła Eden” wydany kilka miesięcy temu.

Konflikt z kimkolwiek o cokolwiek jest jak papieros, który kradnie pięć minut z życia i sprzedaje za bezcen handlarzowi skór ze szczypcami zamiast dłoni… – [*] Kamil Pietrzyk

Przez wiele lat współpracował z Bogdanem Dworakiem, ikoną zawierciańskiej sztuki. Pan Kamil pracował również w lokalnym radiu, w którym to miał własną audycję dotyczącą muzyki rockowej. Do wykonywanych przez siebie obowiązków podchodził z pasją i poświęceniem, dzięki czemu błyskawicznie zjednywał sobie ludzi. O śmierci mężczyzny poinformowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila – napisali przedstawiciele dyrekcji, grona pedagogicznego, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu

Facebook

Informacje o śmierci 31-latka potwierdził prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, który pożegnał nauczyciela we wzruszającym wpisie.

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół z powodu śmierci Kamila Pietrzyka, poety i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Kamilu, odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie…

W placówce, w której pracował pan Kamil, zakażenie potwierdzono u jeszcze trzech innych pracowników. Do poniedziałku Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu pracuje zdalnie.

Pxhere

Szkoły w czasach koronawirusa

Koronawirus wciąż ma się w naszych kraju bardzo dobrze, o czym świadczą kolejne raporty Ministerstwa Zdrowia. Wielu ekspertów zgodnie uważa, że jednym z głównych źródeł kolejnych zakażeń są szkoły.

Jeżeli mówimy publicznie, że szkoły mogą być otwarte, bo nie ma w nich zakażeń, to jest to zwyczajnie nieprawda… Słysząc nieprawdziwą informację, ludzie tracą zaufanie i zaczynają się bać – mówił dr Paweł Grzesikowski, immunolog i prezes Fundacji „Instytut Profilaktyki Zakażeń w rozmowie z Onetem

Tymczasem Mateusz Morawiecki zapewnia, że na chwilę obecną nie planuje ponownego wprowadzeniu systemu nauki zdalnej. Zdaniem premiera obecny tryb funkcjonowania szkół zdaje egzamin i przynajmniej przez kilka następnych tygodni zostanie on utrzymany.

Uważasz, że szkoła powinna przejść do nauczania w trybie zdalnym w całej Polsce?

Źródła: www.fakt.pl, wydarzenia.interia.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook