×

3 treningi cardio, które wykonasz w domu. Spalają więcej kalorii niż bieganie

Kiedy mówimy o treningu cardio, bardzo często przychodzi nam na myśl bieganie. Bieganie, które niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych: obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę, wystąpienia problemów z cholesterolem i nadciśnieniem, a nawet chorób sercowo-naczyniowych, sprzyja utracie masy ciała, pozwala to na wyciszenie umysłu i obniżenie poziomu stresu oraz poprawia samopoczucie.

Wbrew powszechnej opinii bieganie nie jest jednak aktywnością, która pozwala nam spalić możliwie najwięcej kalorii w jak najkrótszym czasie. Znacznie lepiej sprawdzą się w tym przypadku chociażby ćwiczenia w domu. Poniżej znajdziesz krótką listę ćwiczeń, które wykonasz w domu. Co więcej, pozwolą Ci spalić maksymalnie dużo kalorii w możliwie najkrótszym czasie! Będzie więc szybko, intensywnie i przede wszystkim skutecznie.

#1 Burpees

To niesamowite ćwiczenie siłowo-wytrzymałościowe składa się z przysiadu, planku, pompki i wyskoku jednocześnie. Burpees pozwolą Ci spalić w zaledwie 10 minut lekko ponad 100 kalorii. Angażują do pracy praktycznie całe ciało – mięśnie ramion, klatki piersiowej, nóg, pośladków i brzucha. Ogromną zaletą tego ćwiczenia jest fakt, że nie wymaga żadnego dodatkowego, specjalistycznego sprzętu i bardzo szybko poprawia wytrzymałość. Nie bez powodu burpee jest więc uznawane za jedno z najbardziej męczących, a przy tym najskuteczniejszych ćwiczeń fitnessowych.

Sposób wykonania:

  1. Stań prost z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Napnij mięśnie brzucha i pośladki.
  2. Ugnij nogi w kolanach i ustaw dłonie na ziemi w linii pod łokciami i barkami, a następnie pochyl tułów zachowując przy tym naturalną krzywiznę kręgosłupa.
  3. Wyrzuć nogi w tym przechodząc tym samym do pozycji planka w podporze rękoma.
  4. Zrób pompkę.
  5. Podciągnij kolana pod klatkę piersiową.
  6. Wróć do dolnej pozycji w przysiadzie, a następnie wybijając się z nóg wykonaj wyskok.
  7. Przejdź do następnego powtórzenia.

Ustaw sobie za cel wykonanie 10-15 burpeesów w ciągu minuty i stopniowo zwiększaj liczbę powtórzeń.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

#2 Kickboxing

Ta pozycja z pewnością jest dla Ciebie już mniej oczywista niż jej poprzednik. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku tej formy treningu wcale nie potrzebujesz partnera – wszystkie uderzenia są wymierzane w powietrze. W ciągu 60 minut takiego wysiłku jesteś w stanie spalić od 350 do 450 kcal. Regularne treningi pozwolą Ci wzmocnić mięśnie, stracić tkankę tłuszczową, a także poprawią Twoją wytrzymałość.

Fot. Pexels

Fot. Pexels

#3 Wznosy kolan/uderzenia kolanami

Ćwiczenie, które na pierwszy rzut oka wygląda wyjątkowo prosto. W rzeczywistości nie jest jednak już takie łatwe, zwłaszcza, kiedy przychodzi nam wykonać większą liczbę powtórzeń. Wspomniane ćwiczenie nie tylko pozwoli Ci spalić sporą liczbę kalorii, ale także poprawi Twoją koordynację ruchową i wzmocni układ sercowo-naczyniowy.

Sposób wykonania:

  1. Podnieś ramiona wysoko nad głowę.
  2. Unieś lewe kolano do góry jednocześnie zbliżając w jego kierunku ugięte w łokciach ramiona.
  3. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to samo ćwiczenie na drugą nogę.

Wykonuj to ćwiczenie w 8 seriach po 20 sekund z 10 s przerwami pomiędzy każdą serią.

Fot. Pexels

Fot. Pexels

Musisz pamiętać, że same treningi to nie wszystko. Ogromną rolę będzie odgrywać w tym przypadku Twoja dieta. Dieta, która jest tematem rzeka, dlatego warto w tej sprawie udać się do specjalisty, który przygotuje dla Ciebie plan żywieniowy i pomoże Ci zrealizować Twoje cele.

Źródła: brightside.me
Fotografie: Fot. Pexels (miniatura wpisu), www.maxpixel.net, www.youtube.com

Może Cię zainteresować