Kategorie Zdrowie

Psycholog ujawnia, które 3 minuty w ciągu dnia Twojego dziecka są najważniejsze

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy dla rodziców jest sytuacja, gdy dziecko mówi pierwsze słowo: mama, tata lub coś innego prawda? Każdy rodzic czekał na ten wielki dzień! I nic dziwnego, w końcu zaczynamy przechodzić na inny etap komunikacji.

Psycholog ujawnia, które 3 minuty w ciągu dnia Twojego dziecka są najważniejsze
google.com

Z biegiem czasu dzieci stają się nastolatkami, które mówią do swoich rodziców krótkimi i okrojonymi zdaniami, dając jedno słowo odpowiedzi jak „dobrze” i „tak” lub „nie”

Oprócz nauki kilku rodzicielskich porad rodziny królewskiej, możemy się sporo nauczyć od samych psychologów, co zrobić, by opisana wyżej sytuacja nigdy nie miała miejsca!

Psycholodzy zalecają dostrzegać czas, kiedy dzieci są gotowe rozmawiać i inicjować z nimi rozmowy

Przykładami są sytuacje, gdy dzieci wracają do domu ze szkoły. Psycholog Sirotich zaleca 3-minutową regułę. Oto, co musisz zrobić:

Kiedy po raz pierwszy zobaczysz swoje dziecko po przyjściu do domu, poświęć 3 minuty swojego czasu, aby go przytulić i zapytać, co robił, gdy byliście osobno

Bądź naprawdę zainteresowany. Zejdź na ich poziom, klęcząc lub siadając obok siebie. Naprawdę słuchaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez YOLANDA (@veryfairy_lifestyle)

Dzieci nie zawsze potrafią utrzymać długo koncentracje lub bardzo długą pamięć, więc najprawdopodobniej będą opowiadać Ci o swoim dniu tak szczegółowo i tak szybko, jak to tylko możliwe. Przygotuj się na to i odłóż na bok kilka minut na tę kluczową rozmowę

Jeśli nie masz czasu, aby posłuchać swojego dziecka od razu, on lub ona może nie być skłonny do rozmowy później.

Być może nie będzie pamiętać tylu szczegółów o swoim dniu co wcześniej lub z czasem, stracił zainteresowanie mówieniem ci o swoim dniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna (@wanganna330)

Twoja rozmowa nie musi trwać dokładnie 3 minuty

Ważne jest, abyś spędził kilka minut na komunikowaniu się z dzieckiem. Spędzając ten czas z dziećmi, będą wiedzieć, że naprawdę się o nie troszczysz i możesz zdobyć ich zaufanie nawet w wieku młodzieńczym.

Czy instynktownie przestrzegałeś 3-minutowej reguły? Jeśli nie, czy planujesz to wypróbować?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: tiphero.com, www.Instagram.com | Miniatura wpisu: