×

26-letnia kobieta rodzi córeczkę, która jest młodsza zaledwie o 18 miesięcy. Wszystko dzięki nauce

Zazwyczaj istnieje znaczna różnica wieku między matkami i ich dziećmi. Większość kobiet rodzi swoje pociechy między 20 a 35 rokiem życia. Najmłodszą matką znaną w historii jest Lina Medina, która urodziła dziecko w wieku zaledwie pięciu lat, siedmiu miesięcy i 21 dni. W 1939 roku była to z pewnością dziwna wiadomość. Lina doświadczyła wczesnego dojrzewania płciowego, dzięki czemu było to w ogóle możliwe.

Świeżo upieczona mama z Tennessee pobiła wcześniejszy rekord, ponieważ różnica wieku między nią a córką wynosi zaledwie osiemnaście miesięcy. Jesteś oszołomiony tą wiadomością? Jeśli nie możesz w to uwierzyć, czytaj dalej.

Jak mogło dojść do takiej sytuacji? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ale proces, dzięki któremu dziecko znalazło się z rodzicami jest już nieco bardziej skomplikowany. Dziewczynka jest produktem zamrożonego zarodka. Została poczęta, a następnie zamrożona dwadzieścia cztery lata temu w 1992 roku.

Nowi rodzice, 26-letnia Tina i 33-letni Benjamin Gibson nie mogli począć dziecka w sposób naturalny, ponieważ Benjamin cierpi na mukowiscydozę Para rozpaczliwie chciała założyć rodzinę. Rozważali adopcję, ale wszystko zmieniło się, gdy ojciec Tiny zaproponował inną alternatywę – adopcję embrionu. Metoda polega na wszczepieniu zapłodnionego jajeczka w kobiecą macicę.

Pary, które decydują się na adopcję zarodka mogą dokonać wyboru jakiej rasy, wysokości ciała, a nawet jak wykształceni byli biologiczni rodzice. Gdy przyszli rodzice decydowali się na adopcję zarodka, nie powiedziano im, jak długo był wcześniej zamrożony.

W marcu tego roku zarodek został rozmrożony i wszczepiony w macicę Tiny w centrum National Embryo Donation. Tina urodziła córkę 25 listopada. Nazwali maleństwo imieniem Emma. Zarodek Emmy był najdłużej zamrożonym, a następnie wszczepionym do kobiecego ciała w całej historii. Poprzedni zapis dotyczył zarodka zamrożonego przez 20 lat.

 

Aby wziąć udział w adopcji embrionów, rodzice muszą oni być małżeństwem przez co najmniej trzy lata i wierzyć, że życie zaczyna się od poczęcia

” Emma to taki słodki cud „- powiedział Benjamin, ojciec maleństwa. „Myślę, że wygląda idealnie, wcale nie jakby została zamrożona całe 24 lata temu.”Po prostu pragnęłam mieć dziecko”, dodała Tina. „Nie obchodzi mnie, czy jest to rekord świata, czy nie.” Życzymy Tinie, Emmie i Benjaminowi szczęścia i miłości!

Może Cię zainteresować