×

22-latka usunęła jajowody i zamieniła je w naszyjnik. W nagraniu wyjaśnia dlaczego?

Niektóre kobiety świadomie dokonują wyboru, że nie chcą posiadać dzieci. W końcu mają do tego prawo. Jednak niektóre z nich decydują się na bardzo hmm… drastyczne ruchy w imię tej idei. Tak jak 22-letnia Tiktokerka, która postanowiła wyciąć swoje jajowody i zamienić je w naszyjnik. Dlaczego się na to zdecydowała?

TikTok codziennie dostarcza nam spora dawkę nietuzinkowych informacji. Kiedy myślisz, że widziałeś już wszystko i mało rzeczy jest w stanie Cię zaskoczyć, odwiedź tę platformę i szybko zmienisz zdanie. Nie nam jednak oceniać czy to co ludzie robią jest dobre czy złe, to już pozostawiamy Wam 🙂

@savblouin #greenscreen ♬ Originalton – 1905🦁

Savannah Blouin ma 22 lata i niedawno pozbawiła się możliwości posiadania dzieci. Zdecydowała się na salpingektomię, czyli zabieg polegający na chirurgicznym usunięcie jajowodów. Warto dodać, że tego typu procedura w Polsce jest nielegalna. Według kodeksu karnego osobie, która podejmie się wykonania takiego zabiegu (czyt. lekarz) grozi kara pozbawienia wolności nawet na 3 lata. Dlatego też nie łatwo byłoby znaleźć chirurga, który zgodziłby się na tego typu operację. Natomiast są państwa gdzie jest to dopuszczalna jak chociażby Stany Zjednoczone

Po zabiegu 22-latka chciała upamiętnić to wydarzenie i swoje narządy rozrodcze zabrała do rzemieślnika, który wykonał z nich naszyjnik. W ten sposób zamknęła jajowody w żywicy i zamiast mieć je wewnątrz ciała, nosi je na szyi.

Co było powodem dla którego kobieta zdecydowała się na taki ruch?

Inspiracją do wykonania salpingektomii zainspirował ją wyrok w sprawie Roe kontra Wade, w wyniku którego aborcja została uznana w USA za legalną przez cały okres ciąży, dając jednak stanom możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających.

Usunięto mi jajowody, ponieważ zawsze wiedziałam, że nigdy nie chcę mieć dzieci – powiedziała 22-latka

Savannah dodaje, że ta decyzja nie spowodowała uszczerbku na jej zdrowiu, a nawet dzięki temu czuje się bardziej pewna siebie. Swoje poczynania opublikowała w formie filmu na TikToku, gdyż uważa to za zabawne. Ma też nadzieję, że swoją decyzją zainspiruje inne osoby do przejęcia kontroli nad własnym ciałem.

@savblouin Replying to @a_lil_tachy ♬ I Will Always Love You – Whitney Houston

Źródła: vibez.pl

Może Cię zainteresować