×

18 kobiet opisuje jak wyglądały ich porody. „Dźganie nożem byłoby o wiele mniej bolesne”

Matki, które należą do społeczności BuzzFeed poproszono o opisanie, jak wygląda poród. Odpowiedzi niektórych z nich są tak boleśnie dokładne, że aż czujemy je na własnej skórze. A jak wy wspominacie przyjście na świat swoich pociech?

1# „Poród sprawiał wrażenie, jakby moje dziecko wychodziło ze złej dziury”.

„Podczas parcia dosłownie odwróciłam się do mojego partnera i powiedziałam: 'Chyba wypycham dziecko z tyłka'”.

żródło” instagram/de.geboortefotograaf

żródło” instagram/de.geboortefotograaf

2# „Poród przypominał uczucie, jakby dziewięciokilogramowa piłka nożna z ostrymi jak brzytwa nożyczkami przesuwała się w górę i w dół mojej macicy i dolnej części brzucha”.

„Pocisz się i płaczesz i nie obchodzi cię, że ciotka twojego męża widzi, jak położnik wkłada całą rękę do twojej pochwy, żeby sprawdzić rozwarcie”.

3# „Czułam się tak, jakby siedział na mnie 300-kilogramowy mężczyzna, podczas gdy ktoś inny wypatroszył mnie i wyrwał mi wszystkie narządy”.

„Wszystko to działo się, kiedy byłam świadoma”.

4# „Czułam się jak w scenie wydobywania się przez klatkę piersiową potwora w filmie „Obcy”, tyle że przez plecy”.

„Moje dziecko nie chciało wyjść po 12 cholernych godzinach, więc wysłali mnie na cesarskie cięcie. Kiedy ją wyciągano, czułam żebra jak ksylofon, a pierwsze słowa, jakie wyszły z moich ust, kiedy spojrzałam na moje nowe dziecko, brzmiały: „Znów mogę oddychać!””.

5# „Pamiętam, że uczyłam się o średniowiecznych metodach tortur/egzekucji, zwłaszcza o tej, w której przywiązuje się każdą z kończyn do innego konia, a konie pędzą w przeciwnych kierunkach, aż dosłownie rozrywają cię na strzępy. Tak właśnie wyglądał dla mnie poród”.

6# „Miałam naturalny poród w wodzie i czułam się tak, jakbym miała suchoty w pochwie”.

źródło: canva

źródło: canva

7# „Czułam się jak miś, którego się wypycha”.

„Miałam cesarskie cięcie i było to najbardziej intensywne parcie i ciągnięcie, jakie można sobie wyobrazić”.

8# „Kiedy dziecko wychodziło na świat, czułam się tak, jakby wokół mojego otworu pochwy stał mały spawacz z palnikiem”.

„Zupełnie jak w filmach o napadach, kiedy próbują dostać się do skarbca”.

9# „Pamiętam, że myślałam, iż wielokrotne dźganie nożem byłoby o wiele mniej bolesne”.

„Urodziłam dziewięciokilogramowe dziecko bez leków – nie z wyboru”.

źródło: instagram/trudi_motheringmojo

źródło: instagram/trudi_motheringmojo

10# „Weź dolną wargę i rozciągnij ją aż do czoła. Tak właśnie się czułam!”.

„Czułam się, jakby zardzewiały sztylet był powoli wykręcany z mojego dolnego odcinka pleców”.

11# „Wyobraź sobie uczucie pioruna przeszywającego dolną część pleców, pachwiny i uda – wraz z najbardziej ciasnym uczuciem, jakiego kiedykolwiek doświadczysz. Ból był tak silny, że nie mogłam nawet mówić i ledwo mogłam oddychać”.

„Kiedy odchodzą ci wody, wszystko jest co najmniej pięć razy bardziej bolesne”.

12# „Poród wszystkich czworga moich dzieci był inny, ale taki sam pod tym względem, że czułam się, jakby moje wnętrze zostało rozciągnięte do granic wytrzymałości, a następnie przeciągnięte na surowo po płonącym papierze ściernym”.

„Dziecko pierwsze: Zaczęłam wymiotować, kiedy moje dziecko się rodziło, z rozdarciem czwartego stopnia w okolicy odbytu. Dziecko drugie: Wyobraź sobie, jakie to uczucie, gdy łamiesz sobie kość ogonową, bo to samo zrobiło mi moje drugie dziecko, gdy wychodziłam z domu! Dziecko trzecie: Nie mam żadnych wspomnień z powodu komplikacji związanych ze znieczuleniem zewnątrzoponowym. Dziecko czwarte: Nie było znieczulenia zewnątrzoponowego, a ja tak krzyczałam, że potrzebowałam tlenu”.

źródło: instagram/birthstoriesbyalexandriamooney

źródło: instagram/birthstoriesbyalexandriamooney

13# „Wyobraź sobie, że ktoś wykręca ci macicę jak ścierkę do naczyń, a jednocześnie dźga ją gorącym pogrzebaczem… przez 15 godzin”.

„Moje znieczulenie zewnątrzoponowe nie zadziałało po trzech próbach (tak, to się zdarza), a do tego miałam pitocynę, więc skurcze były wyjątkowo silne. Do tego doszły wymioty. Aha, i niewinni mali studenci medycyny pytający: „Nie masz nic przeciwko, żebyśmy tam zajrzeli?”. Nie bez powodu mam tylko jedno dziecko”.

14# „Zdecydowanie odczuwam potrzebę zrobienia kupy, nawet po znieczuleniu zewnątrzoponowym”.

„Niektóre mamy mówią, że nie jest tak źle, jak myślisz, ale ja odczuwałam przeszywający ból. Jedna z moich przyjaciółek powiedziała, że to było jak gniew boży, a kiedy nadszedł mój dzień, pomyślałam: 'Ach, tak'”.

źródło: instagram/unexpectedly.expecting

źródło: instagram/unexpectedly.expecting

15# „Czy miałaś kiedyś skurcze miesiączkowe tak silne, że aż się przewracałaś z bólu? Pomnóż to przez 10-20 i masz jeszcze skurcze. Czy miałaś kiedyś takie zaparcia, że kiedy w końcu zrobiłaś kupę, myślałaś, że na pewno będzie ona wielkości piłki nożnej? To właśnie jest parcie”.

„Miałam szczęście i dużą siłę woli, aby przejść przez to bez narkotyków i czuć to wszystko”.

16# „W zasadzie czułam się tak, jakby moja macica powoli rozpadała się na pół”.

źródło: canva

źródło: canva

17# „Skurcze są tak intensywne, że prawie zemdlałam. Pod koniec porodu, kiedy dziecko wychodziło na zewnątrz, czułam wokół pochwy „ognisty pierścień”. Mimo to, gdybym mogła, zrobiłabym to jeszcze raz! Nagroda jest tego warta”.

18# „Poród był niesamowity! Niesamowity! Nie odczuwałam żadnego bólu!”

„Rodziłam w domu przez około 12 godzin, pojechałam do szpitala na znieczulenie zewnątrzoponowe i nie czułam żadnego bólu. Wypchnęłam ją po około 30 minutach ZERO bólu i łatwo wróciłam do formy! Sprawia, że chcę mieć jeszcze wiele dzieci.”

źródło: canva

źródło: canva

Źródła: www.buzzfeed.com

Może Cię zainteresować