Kategorie Zdrowie

Ma 108 lat i nigdy nie odmawia szampana. Twierdzi, że to mu zawdzięcza długowieczność

Jak żyć długo i szczęśliwie? To odwieczne pytanie, które zadaje sobie miliony ludzi na całym świecie. Odpowiedzi na nie najlepiej szukać u osoby, której z uśmiechem na twarzy udało się przeżyć wiele lat. Jedną z takich osób jest 108-letnia Dorothy Flowers. Szczęśliwa, starsza kobieta opowiedziała, jaki jest jej klucz do długiego życia. Takiej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewacie.

Długie, szczęśliwe życie

Długie i szczęśliwe życie są to pojęcia względne. Dla jednego długie życie będzie trwało 70, a dla innego 110 lat. Dla jednego szczęściem będzie zamknięcie się w pokoju i czytanie kolejnych książek, podczas gdy inna osoba będzie czuła się spełniona zwiedzając świat, poznając kolejnych ludzi czy też pomagając innym. Nie mniej jednak chodzi tutaj o poczucie szczęścia względem własnej osoby i własnych przekonań.

Pexels

Ma 108 lat i czuje się świetnie

Dorothy Flowers mieszka na co dzień w domu opieki Bupa Southlands w północnej części Anglii. Na szczególną uwagę zasługuje wiek kobiety, która 22 października świętowała swoje 108 urodziny – chyba nikt nie ma tutaj wątpliwości co do tego, że jest to wiek, którym mogą pochwalić się tylko nieliczni. Dorothy, mimo ilości przeżytych wiosen, wciąż jest bardzo towarzyska, więc nie wyobrażała sobie nie spędzić tego wyjątkowego dnia w gronie najbliższych. Ci z kolei nie zapomnieli o tym wyjątkowym dniu w życiu jubliatki. Liczne kartki z życzeniami, gadżety, kwiaty czy czekoladki to tylko część prezentów, jakie otrzymała Flowers.

Facebook

Wszyscy chcieliście widzieć, jak wygląda 670 kartek z życzeniami!! Teraz możecie zobaczyć je na własne oczy… Dziękujemy za Wasze wsparcie w tym niesamowitym tygodniu w Southlands. Dzięki Wam Dorothy mogła świętować przez cały tydzień… – czytamy na facebookowym profilu domu opieki

Imgur

Klucz do długiego życia

Choć Dorothy ma już 108 lat i zaczęły występować u niej trudności z mówieniem, wciąż oczarowuje swoją energią i pozytywnym nastawieniem do życia.

Mam szczęście, że w swoim życiu przeżyłam tak wiele wspaniałych chwil i nawet teraz, w wieku 108 lat, wciąż przeżywam kolejne – powiedziała Flowers z pomocą swojego dozorcy

Skąd tyle życia i radości w 108-letniej kobiecie i jaki jest jej klucz do długiego życia? Dorothy twierdzi, że to, w jakim jest teraz miejscu, zawdzięcza m.in. piciu szampana, którego również nie zabrakło wśród urodzinowych prezentów i na urodzinowym stole.

Jej prawdziwym sekretem długowieczności musi być szampan. To jedyna rzecz, którą zawsze widzimy obok niej, gdy kończy przechylać kolejny kieliszek. Nie trzeba chyba dodawać, że również podczas jej urodzin wznieśliśmy razem toast – mówi zarządzająca domem opieki Helene Ballinger

Facebook

Nie tylko Dorothy…

Dorothy Flowers nie jest jedyną osobą, która swojej długowieczności przypisuje dość  twórczą teorię. W 2017 roku 109-letni Ruth Benjamin zapewniał, że dożył tak sędziwego wieku, ponieważ jadł dużo bekonu.

A gdyby tak zacząć pić więcej szampana i jeść więcej bekonu niż dotychczas… Wnioski wyciągnijcie już sami ?

Źródła: www.thrillist.com, metro.co.uk
Fotografie: Facebook