Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

100-latka została oficjalnie najstarszą trójboistką na świecie. Granice znów zostały przekroczone

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o najsilniejszej 8-latce świata. Teraz dotarła do nas informacja o niezwykłej 100-latce, która została oficjalnie najstarszą trójboistką na świecie. Niezwykły osiągnięcia starszej kobiety zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinessa.

Youtube

100-latka została oficjalnie najstarszą trójboistką na świecie. Granice znów zostały przekroczone

Edith Murway-Traina, bo o niej mowa, jest prababcią, byłą nauczycielką tańca i pełnią życia kobietą, która 8 sierpnia 2021 roku obchodziła swoje setne urodziny. 100-latka została tym samym najstarszą, wyczynową trójboistką. Edith jest fenomenem na skalę światową.

Podnosi ciężary ważące od 40 do 150 funtów, zostawia konkurencję w trójboju siłowym daleko w tyle, olśniewa widzów i sędziów swoją formą – czytamy w publikacji w Księdze Rekordów Guinessa

Youtube

To niewiarygodne, ale Murway-Traina zaczęła korzystać z siłowni dopiero w wieku 91 lat. Zachęcił ją do tego wieloletni przyjaciel. I choć początkowo nie mogła przekonać się do ciężarów, wkrótce zmieniła zdanie.

Widziałam, jak inne panie podnoszą ciężary. Kiedy tak im się przyglądałam, stwierdziłam, że też powinnam spróbować… Po pierwszych treningach zauważyłam, że sprawia mi to przyjemność i tak oto postawiłam sobie wyzwanie, aby stać się choć trochę lepszą wersją siebie – wspomina Edith

Wkrótce Edith została pełnoprawną zawodniczką w zawodach seniorów w trójboju siłowym, gdzie osiągnęła wiele sukcesów. Jak sama przyznała, w końcu w jej domu zaczęło brakować miejsca, aby przetrzymywać w nim wszystkie zgromadzone podczas zawodów trofea.

Kiedy ludzie dowiedzieli się, że jestem po 90. i robię wszystkie te rzeczy, błyskawicznie zrobiło się o mnie głośno

Youtube

Podczas ostatnich swoich zawodów, które miały miejsce w 2019 roku, Murway-Traina miała 98 lat i 94 dni. Niestety, pandemia COVID-19 sprawiła, że Edith musiała przerwać treningi i rywalizację z innymi. Dziś Murway-Traina wraca już do treningów. Pod koniec roku chce również wrócić do rywalizacji z innymi.

Nie potrafisz sobie wyobrazić naszej bohaterki na treningu? Koniecznie obejrzyj poniższe nagranie:

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za dalsze sukcesy Edith. Jest Pani niesamowitą inspiracją dla ludzi na całym świecie!

Źródła: www.menshealth.com
Fotografie: www.youtube.com