×

10 powodów, dla których warto mieć w domu lampę solną. Oto jak zmieni się Twoje zdrowie

Dziś prawdopodobnie większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputerów, telewizorów czy innych urządzeń elektrycznych. Jednak nie do końca zdają sobie oni sprawę z tego, jak szkodliwe dla naszego zdrowia może być promieniowanie przez nie wytwarzane.

Lampy solne, które wytwarza się z soli himalajskiej, są naturalnym jonizatorem powietrza. Potrafią przyciągać toksyny, które znajdują się w powietrzu. To właśnie dzięki temu nasze samopoczucie znacznie się poprawia.

Oto 10 aspektów naszego życia, które mogą ulec polepszeniu, gdy zdecydujemy się na ustawienie lampy solnej w pomieszczeniu, w którym najczęściej przebywamy:

1. Oczyszcza Powietrze

Jest to prawdopodobnie najbardziej znana korzyść lampy solnej. Usuwa kurz, pyłki, dym papierosowy, a także wiele innych zanieczyszczeń powietrza. Wszystko dzięki sile jej higroskopijności.

2. Zmniejsza objawy astmy oraz alergii

Lampy pomagają usunąć mikroskopijne cząsteczki kurzu, pleśni, a nawet sierści zwierząt domowych z powietrza. Dlatego ich działanie może zmniejszyć objawy alergii. Niektóre osoby cierpiące na astmę również mówią o zauważalnej różnicy, już po 2 – 3 tygodniach od zakupu lampy.

3. Łagodzi kaszel

Większość naszych domów wypełniają jony dodatnie, których głównym źródłem są rzeczy elektroniczne. Nie do końca dobre dla zdrowia człowieka. Powodują, że rzęski tchawicy stają się wolniejsze, a stanowią one rodzaj filtra dla naszych dróg oddechowych. Może to sprawiać, że ciężej się oddycha, a także wzmagać kaszel. Lampa pomaga w usuwaniu jonów dodatnich.

6. Zwiększa poziom energii

Lampa z soli himalajskiej zwiększa jony ujemne w powietrzu. Sprawia to, że człowiek ma więcej siły. Dlatego, jeżeli odczuwasz ciągłe zmęczenie i pomimo wielu wizyt u lekarzy, nie ustalono jego przyczyn, warto postawić na lampę z soli himalajskiej. Już po około tygodniu widać różnicę.

5. Neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne

Dziś ogromna większość z nas żyje w oceanie promieniowania elektromagnetycznego. Mimo, że jego skutki są widoczne dopiero w dalszej perspektywie, mogą być naprawdę straszne. Dodatkowo, stała ekspozycja na promieniowanie powoduje chroniczne zmęczenie, zwiększony poziom stresu i zmniejsza odporność immunologiczną organizmu. Lampa pomaga zneutralizować to szkodliwe promieniowanie.

6. Poprawia jakość snu

Kiepski sen spowodowany jest często obecnością jonów dodatnich w powietrzu, ponieważ mogą one zmniejszyć dopływ krwi i tlenu do mózgu. Lampy z soli himalajskiej są za to naturalnymi generatorami jonów ujemnych, które działają całkowicie odwrotnie.

7. Podnosi nastrój i koncentrację

Te różowe lampy solne są też doskonałym sposobem na poprawię nastroju – relaks i odpoczynek na koniec dnia. Dodatkowo Lampa HPS dzięki działaniu jonów ujemnych poprawia koncentrację, poprzez zwiększony dopływ krwi i tlenu do mózgu oraz innych narządów. Zapewnia też zastrzyk serotoniny – neuroprzekaźnika, który czyni nas szczęśliwymi.

8. Zapobiega sezonowemu obniżeniu nastroju

Wszystko dzięki naturalnemu, delikatnemu światłu, które emituje lampa HPS. Jest ono idealne na długie jesienne i zimowe wieczory.

9. Redukuje elektryczność statyczną w powietrzu

Twoje włosy nie będą się elektryzować, zmniejszy się poziom stresu i ominie Cię wiele mało komfortowych sytuacji.

10. Stanowi źródło światła, które jest przyjazne dla środowiska

Są wykonane w większości z naturalnych elementów – soli i drewna. Dodatkowo stosuje się do nich żarówki o bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej lub po prostu zapaloną świecę.

Lampa solna – w którym miejscu?

Lamę solną najlepiej ustawić pomieszczeniach, w których przebywamy najczęściej, np. w sypialni oraz W takich, gdzie jesteśmy najbardziej narażeni na zwiększone promieniowanie elektromagnetyczne, np. gabinecie czy biurze.

Może Cię zainteresować