×

10 niezwykłych zastosowań kawy, o których nie miałeś pojęcia. Ta wiedza Ci się przyda!

Kawa cieszy się popularnością na całym świecie. Gorąca i aromatyczna to synonim doskonałego poranka dla wielu osób. Chociaż z reguły widzimy ją tylko w filiżance, to ma ona wiele innych wspaniałych zastosowań, o których nawet nie mamy pojęcia.

Oto 10 niezwykłych zastosowań kawy, o których nie miałeś pojęcia:

1. Kawowy peeling antycellulitowy

Jeśli kiedykolwiek użyłeś gotowych produktów do peelingu antycellulitowego ciała może zauważyłeś, że kofeina jest powszechnie stosowana jako ich składnik. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, użyj odrobiny kawy, aby utworzyć domowej roboty peeling do ciała.

2. Walczy z workami pod oczami

Masz dosyć oglądania nieestetycznych, ciemnych worków pod oczami? Zmieszaj trochę kawy z małą ilością oliwy z oliwek, aby przywrócić promienny wygląd skóry pod oczami.

3. Kawowy zastrzyk energii dla włosów

Kawa może dostarczyć mnóstwo energii włosom i sprawić, że będą wyglądać bardziej promiennie. Przed użyciem szamponu, nałóż na wilgotne włosy odrobiną kawy, a następnie spłucz dokładnie. Kawa usunie wszelkie pozostałości po produktach do włosów i pozostawi je błyszczące i gładkie.

4. Neutralizator zapachu

Lodówki są z reguły wypełnione różnego rodzaju zapachami, która często nie są przyjemne dla nosa. Aby się ich pozbyć wystarczy włożyć odrobinę kawy w otwartym pudełeczku do lodówki. Wszystkie nieprzyjemne zapachy zostaną zneutralizowane.

5. Czyszczenie grilla

Czyszczenie grilla nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Aby pozbyć się brudu i tłuszczu łatwiej, włóż trochę kawy na gąbkę i użyj jej do czyszczenia grilla, a następnie spłucz ciepłą wodą.

6. Naturalny środek czyszczący

Mielona kawa może być używana jako środek czyszczący, który nie zawiera chemikaliów. Jej małe ziarna doskonale nadają się do czyszczenia naczyń, patelni i garnków. Warto podkreślić, że jest to o wiele tańsza metoda od większości detergentów!

8. Usuwanie pcheł

Jeśli Twój pies ma pchły, użyj wilgotnej kawy i wmasuj ją w futro pupila. Będzie działać jak naturalny środek do usuwania pcheł, a Twój pies będzie się cieszyć zdrową skórą bez pasożytów.

9. Środek odpędzający osy

Jeśli masz problem z owadami latającymi w domu, dym z kawy może Ci pomóc. Umieść trochę kawy w słoiku ognioodpornym i podpal zawartość, aby utworzyć skondensowany dym, który skutecznie pomoże odpędzić osy.

10. Odstraszacz na mrówki i ślimaki

Jeśli masz problemy w ogrodzie z mrówkami lub ślimakami, rozsiewaj kawę mieloną na powierzchnię gleby. Silny zapach wystarczy, aby powstrzymać szkodniki od atakowania Twoich roślin.

Może Cię zainteresować