×

10 cech, które prawdopodobnie odziedziczyłeś po swoim tacie

Geny przekazane od matki oraz ojca czynią z nas tymi, kim jesteśmy. Od każdego z nich otrzymujemy po 23 chromosomy, które determinują nasze unikalne cechy. Podczas gdy niektóre geny stają się recesywne i nie objawiają się w fenotypie, inne decydują o naszej osobowości i o tym, jak wyglądamy.

Od dawna wiadomo, że to geny od ojca decydują o tym, czy dziecko będzie chłopcem czy dziewczyną. Istnieje jednak wiele innych cech, które z większym prawdopodobieństwem mogą pochodzić ze strony taty.

Oto 10 cech, które dziecko z dużym prawdopodobieństwem może odziedziczyć po swoim ojcu

1. Kolor oczu

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Zastanawiasz się, jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko? Spójrz na oczy partnera. Ciemniejsze są bardziej dominujące. Oznacza to, że jeśli Twój partner ma brązowe oczy, dziecko najprawdopodobniej odziedziczy je po nim.

2. Wargi

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Kiedy zastanawiasz się, jak będzie wyglądać w przyszłości Twoje dziecko nie możesz pominąć w swym rozważaniu ust. Pełne wargi są dominującą cechą, a jeśli przyszły ojciec dziecka jest posiadaczem pełnych i dużych ust, możesz domyślać się, że potomek będzie miał podobne.

3. Kolor i struktura włosów

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Zastanawiasz się jakie włosy będzie miało Twoje dziecko? Brązowe, a może blond, proste, czy też kręcone? Najprawdopodobniej, jeśli Twój partner ma ciemne włosy, a Ty jesteś posiadaczką jasnych kosmyków, dziecko odziedziczy kolor po tacie, gdyż brązowe i czarne włosy są cechą dominującą. To samo tyczy się struktury włosa. Jeżeli przyszły tata ma kręcone włosy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko odziedziczy tę cechę.

4. Poczucie humoru

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Nie ma genu, który sprawia, że ktoś jest zabawny. Kwestia poczucia humoru to głównie dobre geny i inteligencja odziedziczona po rodzicach. Więc, jeśli ojciec dziecka sprawia, że wszyscy pękają ze śmiechu i umie opowiadać dobre dowcipy, potomek może odziedziczyć te same umiejętności.

5. Wzrost i masa ciała

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Oczywiście wysokość i masa ciała są uwarunkowane przede wszystkim przez geny przekazane przez rodziców. Warto zauważyć, że jeśli ojciec dziecka jest wysoki i potężny, są szanse, że dziecko odziedziczy po nim owe cechy.

6. Podobne odciski palców

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Wiadomo, że każdy z nas ma swój unikalny układ linii papilarnych na dłoniach, jednak wzór, który tworzą, potrafi być niemal identyczny z tym, jaki prezentują rodzice dziecka. Możliwe, że Twój potomek będzie mieć bardzo zbliżony odcisk palca do swojego taty.

7. Zdolność do podejmowania ryzyka

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Jak stwierdziliśmy, cechy osobowościowe, takie jak humor, mogą być w jakimś stopniu dziedziczne. To samo tyczy się podejmowania ryzyka. Jeśli Twój partner to jedna z tych osób, które uwielbiają podejmować ryzyko oraz uprawiają sporty ekstremalne, Twoje dziecko może wykazywać podobne skłonności.

8. Zęby

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Twój partner ma skłonność do powstawania ubytków w zębach? Dziecko może odziedziczyć tę cechę po nim. Problemy z zębami są bardziej prawdopodobne, jeśli dotyczą także rodzica.

9. Dołki w policzkach

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Nie ma nic słodszego niż dołeczki w policzkach pojawiające się podczas uśmiechu. Jeśli przyszły ojciec ma dołeczki, są duże szanse, że Twoje dziecko odziedziczy po nim tę cechę.

10. Pozycja podczas snu

<a href=pinterest.com">

pinterest.com

Zastanawiasz się dlaczego Twoje dziecko kręci się i przewraca z boku na bok podczas snu? Może ma to po tacie? To, w jaki sposób śpimy również może być dziedziczne. Twoje maleństwo może cieszyć się zdrowym, głębokim i spokojnym snem, ale równie dobrze może odziedziczyć tendencję do bezsenności.

Może Cię zainteresować