×

1 ćwiczenie na odzyskanie talii po porodzie. 100 % skuteczności

Każda mama, która urodziła dziecko, wie, jak magiczny może być proces rodzicielstwa! Jednak jak każda kobieta, nawet po porodzie kobiety chcą o siebie zadbać. Niestety, nie mają na to działanie wystarczającej ilości czasu.

 

Około 1/3 ciężarnych kobiet doświadcza pionowego „rozłupywania” lub luki w tym obszarze, co jest medycznie określane jako „brzuszek mumii”

Dzieje się tak z kobietami o wszystkich kształtach, rozmiarach i wieku. W rzeczywistości, nawet najsilniejsze matki skończyły z brzuszkiem, który po prostu nie chce zejść po ciąży.

Ważne jest, aby pamiętać, że ten brzuszek może powodować więcej niż tylko zawstydzenie lub szafę pełną zaniedbanych ciasnych ubrań

W najgorszych przypadkach może powodować ból pleców. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie zostały osłabione w ciągu 9 miesięcy ciąży.

 

W artykule napisanym na Poranne wydanie NPR reporterka Michaeleen Doucleff opisuje swoje osobiste doświadczenia związane z próbą utraty brzucha po porodzie

Aby uzyskać kontrolę nad jej ponurą sytuacją brzucha, zapisała się na zajęcia prowadzone przez założyciela Dia Method, Leah Keller.

Keller z dumą obnosi się ze swoim niesamowitym wskaźnikiem „100% sukcesu

Guru fitness mówi, że w ciągu zaledwie 3 tygodni każda kobieta w klasie „osiągnie pełną sprawność”.

<h2

Podobnie jak w przypadku ćwiczeń pilates, które wymagają izolowania mięśni, trening recti diastasis może nie być trudny dla niewytrenowanego oka, ale każdy, kto go zna, wie, że w prawidłowo dobranych grupach mięśniowych dzieje się DUŻO!

 

Pamiętaj o tym, zaczynając od siedzenia na podłodze, ze skrzyżowanymi nogami, upewniając się, że rdzeń jest w pełni zaangażowany

Następnie połóż jedną rękę na pępku i wypełnij środkową część tak dużą ilością powietrza, jak tylko możesz; podczas wydechu wizualizuj swój pępek jak najdalej do kręgosłupa. Przytrzymaj tę pozycję tak długo, jak możesz, chowając brzuch dalej z każdym krótkim oddechem. Zrób to przez co najmniej 2 minuty.

Powtórz to samo ćwiczenie w 4 innych pozycjach: siedząc na kolanach, stojąc z lekko ugiętymi kolanami, na czworakach i kładąc się na boku w pozycji embrionalnej.

Wykonuj te ruchy każdego dnia przez 3 tygodnie i prawdopodobnie Twój brzuch będzie już przeszłością.

Chciałabym usłyszeć Twoje przemyślenia na temat tego schematu ćwiczeń po porodzie

Czy cierpiałeś na ten stan po porodzie? Jeśli tak, jak to naprawiłaś? Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące treningu dla nowych mam?

Może Cię zainteresować